En iyi korku filmleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Korku filmleri her ne kadar izleyenlere dehşete düşüren anlar yaşatıyor olsa da, birçok film tutkunu için vazgeçilmez türler arasındadır. İzlerken korkutan, uzun süre izleyici üzerinde tesir etmeye devam eden kaliteli korku filmleri arasında seçim yapmak oldukça zordur. Fakat en iyi korku filmleri tekrar tekrar izlenen ve izleyicisinden tam not alan yapımlardır. Film sektörüne farklı bir soluk kazandıran en iyi korku filmleri hem sinemada hem de televizyonda yoğun ilgi gören filmlerdir. En iyi film serilerimize korku filmleri ile devam ediyoruz.

1. The Meg – Derinlerdeki Dehşet IMDb Puanı: 5,7

10 Ağustos 2018’de vizyona giren The Meg – Derinlerdeki Dehşet, en iyi korku filmleri arasında ilk sırada yer alıyor. Jonas Taylor, tarih öncesinden kalma bir canavarı durdurmaya çalışır. Uluslararası bir su altı gözlem çalışmasının bir parçası olan sualtı aracı, büyük bir yaratık tarafından saldırıyla karşılaşır. Soyu tükendiği düşünülen yaratık, denizaltına hasar verir ve mürettebatı kapana kıstırır. Saldırıya uğrayan denizaltı, Pasifik Okyanusu’nun en derin yerinde duruyordur. Çin okyanus bilimcisi, kızı istemese de, mürettebatı kurtarmak için derin deniz kurtarma dalgıcı olarak görev yapan Jonas Taylor’ı tutar. Taylor daha önce de bu Megalodon adındaki dev canavarla karşılaşmıştır. Taylor burada sıkışıp kalan herkesi kurtarmak için hayatını riske atar ve tüm korkularıyla yüzleşir.

2. A Quiet Place – Sessiz Bir Yer IMDb Puanı: 7,6

13 Nisan 2018 tarihinde vizyona giren en iyi korku filmleri arasında yer alan A Quiet Place – Sessiz Bir Yer filmi, peşlerindeki varlığa yakalanmak istemeyen 2 çocuklu bir ailenin yaşadığı sessiz hayatı konu ediyor. İzole bir kasabada oldukça sakin bir yaşam süren aile üyeleri birbirleriyle hiç ses çıkarmadan iletişim kurmaktadır. Büyüme çağlarında ki çocukların ve ebeveynlerin iletişim sorunu yoktur. Fakat birbirleriyle işaret dili ile anlaşırlar. Aile ses çıkaracak adımlardan ve hareketlerden uzak durmaktadır. Bunun sebebi çok geçmeden anlaşılır. Bir gün bu sakin hayat, çocukların oyun sırasında lambayı devirmesiyle alt üst olur. Bu ses ailenin peşinde olan varlığın dikkatini çeker. Sessizlik içinde yaşamaya mahkum olan aile bu sessizliği bozmanın bedelini ağır öder. Film en iyi korku filmleri arasındadır.

3. Warm Bodies – Sıcak Kalpler IMDb Puanı: 6,9

5 Nisan 2013 tarihinde vizyona giren en iyi korku filmleri arasında bulunan Warm Bodies – Sıcak Kalpler, bir zombi filmidir. Zombi salgını 8 yıl önce başlamıştır. Nasıl yayıldığı bilinmeyen zombiler kısa sürede hayatta kalan insanların sayısını aşmıştır. Hayatta kalmayı başaranlar da ellerindeki bütün silah teknolojilerini kullanır. Buna rağmen kendilerini devasa duvarların arkasına kaçarak koruyabilmektedirler. Bir gün diğer zombiler gibi havaalanında yaşayan R, arkadaşlarıyla beslenmeye çıkar. Burada Julie ile karşılaşır. R, yavaş yavaş insani özelliklerini geri kazanmaktadır. Bu yüzden Julie aşık olur. Zaman içerisinde kaybettiği diğer hisleri de yeniden kazanan R, iyileşmeye başlar. Üstelik iyileşmekle kalmaz diğer zombileri de olumlu olarak etkisi altına almaya başlar. Fakat R’nin kendini ispatlaması gereken ve halen daha insan olarak yaşayan birileri vardır. Başarılı bir yapım olan film, en iyi korku filmleri arasında yer alıyor.

4. Chernobyl Diaries – Çernobil Günlükleri IMDb Puanı: 5,0

En iyi korku filmleri arasında yer alan Chernobly Dairies – Çernobil Günlükleri 29 Haziran 2012 tarihinde vizyona girdi. Film, Çernobil faciası yaşanan bölgeyi ziyaret eden bir grup arkadaşın yaşadıklarını anlatıyor. En iyi korku filmleri arasında olan filmde, altı kişilik bir arkadaş grubu Avrupa’ya tatile çıkar. Gruba gezilerinde eşlik eden rehber onları, Çernobil faciası yaşanmadan önce bir grup işçinin ikamet ettiği şehre götürür. Burası, yaşanan nükleer faciadan sonra artık terk edilen Pripyat şehridir. Faciadan kalan yıkıntıların arasında gezen grup, burada yalnız olmadıklarını fark eder.

5. Annihilation – Yok Oluş IMDb Puanı: 6,9

11 Mart 2018 tarihinde vizyona giren Annihilation – Yok Oluş en iyi korku filmleri arasında yer alan yapımlardan biridir. Yasadışı faaliyetlerden dolayı hükümetin gizlice karantinaya aldığı Area X bölgesi, kıtanın geri kalanından izole edilmiştir. Buradaki insan uygarlığı silinmek üzeredir. Yapılan İlk keşif gezisi, cennet gibi bir doğanın varlığını rapor etmektedir. Bölgeye giden diğer keşif grupları toplu intihar, dost ateşi ve kanser gibi nedenlerden dolayı kısa sürede ölmüştür. 12. keşif grubunda bir biyolog, bir psikolog, bir antropolog ve bir araştırmacı bulunuyor. Ekip nelerle karşılaşacağını bilmeden bölgeye giriş yapar. Araziyi haritalayıp, örnek toplayacak olan ekip bütün gözlemlerini raporlayacaktır. Ekip bölgede topografik anomaliler ve yeni yaşam biçimlerinin varlığına şahit olur. Bununla birlikte ekip üyelerinin birbirinden sakladığı sırlar da ortaya çıkar ve iş içinden çıkılmaz bir hal alır. En iyi korku filmleri arasına yerleşen film, korku filmi severlerden tam not alıyor.

6. The Purge – Arınma Gecesi IMDb Puanı: 5,7

en iyi korku filmleri arasında yer alan The Purge – Arınma Gecesi, 13 Eylül 2013 tarihinde vizyona girdi. Başı mahkumlar ve suçlularla dertte olan Amerikan hükümeti, durumu kontrol altına almaya çalışır. Kapasitesinin çok çok üstünde mahkum bulunan hapishaneler için bulunan çözüm oldukça enteresandır. Çözüme göre yıl içerisinde belirlenen bir gece de toplam 12 saat boyunca suçlu yakalanmayacaktır. Bu süre zarfında kimse de polise ya da hastaneye başvurmayacak, şikayetçi olmayacaktır. Dolayısıyla suçluların cezasını vatandaşlar verecektir. Filmin kahramanları, James ve Mary’de o geceyi güvenlikli evlerinde sakince geçirmeyi planlar. Fakat sokaktaki savunmasız bir adamı eve alan kızları, ailenin başına büyük bir bela açtığından habersizdir. Korku ve gerilim dolu film en iyi korku filmleri arasındadır.

7. Solit – Parçalanmış IMDb Puanı: 7,3

En iyi korku filmleri arasında yer alan bir diğer film ise Solit – Parçalanmış’dır. Kişilik bozukluğu olan genç bir adamın yaşadıklarını konu alan film, 16 Şubat 2017 tarihinde vizyona girdi. Çoklu Kişilik Bozukluğu olan Kevin’ın 23 farklı alter egosuna sahiptir. En baskın olan egosu ise suça olan meyilidir. Market çıkışında gözüne kestirdiği 3 kız kardeşi kaçırır ve onları evinin bodrumuna hapseder. Kevin, kızlarla farklı ilişkiler kurar. Farklı egoları arasında çatışmaya giren adamın kafası iyice karışır. Bir yandan kızlardan kurtulmanın yolunu arayan adam, tehlikeli egolarından uzaklaşmak ister. Başarılı oyuncu kadrosuna sahip yapım, en iyi korku filmleri arasındadır.

8. Don’t Briathe – Nefesini Tut IMDb Puanı: 7,1

En iyi korku filmleri arasında yer alan Don’t Briathe – Nefesini Tut, 16 Şubat 2017 tarihinde vizyona girdi. Bir grup genç, kör bir adamın evine hırsızlık için girmeyi ve yakalanmadan çıkmayı planlar. Bu adamın evinde bulunan kilitli odaya girmek isteyen gençler için işler hiç de planlandığı gibi gitmez. Engeli olduğu için hafife aldıkları ev sahibi, oldukça tehlikeli bir adam çıkar. Ölümcül bir hata yapan gençler başlarına geleceklerden habersizdir. Yapım başarılı senaryosu ile en iyi korku filmleri arasındaki yerini alıyor.

9. Truth Or Dare – Doğruluk Mu Cesaret Mi? IMDb Puanı: 5,2

En iyi korku filmleri arasında yer alan Truth Or Dare – Doğruluk Mu Cesaret Mi? filmi, 4 Mayıs 2018 tarihinde vizyona girdi. Filmde, bir grup arkadaş başlarına gelecekleri bilmeden “Doğruluk mu cesaret mi” oyununa dahil oluyor. Başlangıçta her şey normal giderken, yaşanan tuhaf rastlantılar pek dikkat çekmemektedir. Fakat oyunun kurallarını ihlal eden bedelini hayatıyla ödüyor. Hayatta kalabilmek için zamana karşı yarışan gençler çetin bir mücadeleye girer. 2018 yapımı film en iyi korku filmleri listesinde yer alıyor.

10. Happy Death Day – Ölüm Günün Kutlu Olsun IMDb Puanı: 6,3

En iyi korku filmleri arasında bulunan bir diğer film ise Happy Death Day – Ölüm Günün Kutlu Olsun’dur. 13 Ekim 2017 tarihinde vizyona giren film, sıradan bir hayatı olan genç kızın kendi katilini bulmaya çalışmasını konu ediyor. Tree, üniversite öğrencisidir. Maskeli bir katil tarafından, korkunç bir şekilde öldürür. Fakat Tree, hiç bir şey olmamış gibi aynı günün sabahına yeniden uyanır. Öldürüldüğü günü tüm detaylarıyla tekrar yaşamaya başlar. Tree, katilinin kimliğini ortaya çıkarmaya çalışır. Başarılı yapım, en iyi korku filmleri arasındadır.

11. The Coniuring 2 – Korku Seansı 2 IMDb Puanı: 7,4

2013 yılının en iyi korku filmleri arasında yer alan The Coniuring 2 – Korku Seansı 2, doğaüstü olayları aydınlatmaya çalışan ünlü bir çifte odaklanıyor. Dünyaca tanınan Ed ve Lorraine Warren çifti, doğaüstü araştırmaları için Londra’nın Kuzeyine giderler. Burada kötü niyetli bir ruh tarafından ele geçirilen dört çocuklu bekar bir anneye yardım edeceklerdir.

12. Get Out – Kapan IMDb Puanı: 7,7

En iyi korku filmleri arasında yer alan Get Out – Kapan 21 Nisan 2017 tarihinde vizyona girdi. Sıradan bir genç olan Chris siyahidir. Sevgilisi Rose tarafından bir gün ailesinin evine davet edilir. Sevgilisinin ailesinde tuhaf bir şeyler fark eden Chris, bu evde kalan siyahi kişilerin bir süre sonra kaybolduğunu öğrenir. Bu konuda başka bir siyahi adam Chris’i uyarır. Chris iş işten geçmeden kurtulmak ister fakat kurtulması sandığı kadar kolay değildir. Yapım en iyi korku filmleri arasına giriyor.

13. The Cabin İn The Woods – Dehşet Kapanı IMDb Puanı: 7,0

en iyi korku filmleri sıralamasında yer alan bir diğer film de 2012 yapımı The Cabin İn The Woods – Dehşet Kapanı’dır. Filmde 5 kafadar arkadaş ormanın derinliklerinde tatile çıkar. Burada terk edilmiş bir kulübe bulurlar. İlk başlarda her şey normal gibi görünüyordur. Partiler, eğlenceler, gölde yüzmeler oldukça keyiflidir. Fakat kulübe sandıkları kadar keyifli bir yer değildir. Kısa bir süre sonra bir şeylerin ters gittiğini fark ederler. Film konusu ve kadrosu ile en iyi korku filmleri arasına girmeyi başarıyor.

14. Train To Busan – Zombi Ekspresi IMDb Puanı: 7,5

21 Temmuz 2017 tarihinde vizyona giren Train To Busan – Zombi Ekspresi’de en iyi korku filmleri arasında yer almaktadır. Yoğun iş hayatından dolayı kızını sürekli ihmal eden Sok-woo, doğum günü hediyesi için kızının ısrarlarına dayanamaz ve onu eski eşine götürmeye karar verir. Seul’den, Busan’a gitmek için trene binerler. Trende zombi virüsü taşıyan bir kadın vardır. Zombi virüsü trendeki diğer yolculara yayılmaya başlar. Trendeki yolcular birer birer zombiye dönüşür. Film, en iyi korku filmleri arasında önemli bir yere sahiptir

15. Mercy Black – Mercy Black IMDb Puanı: 4,9

En iyi korku filmleri arasında yer alan Mercy Black – Mercy Black 2019 yapımıdır. Filmde Marina Hess’in 15 yıl önce hayalet çağırmak için bir arkadaşını bıçaklamıştır. Mercy Black adındaki hayaleti çağırmak için kalkıştığı bu iş sonucunda psikiyatrik tedavi görür. Bir süre sonra hastaneden iyileştiği gerekçesi ile evine gönderilir. Daha sonra Mery Black, hikayelere konu olmaya başlayan bir efsane haline gelir. Her şeye rağmen Marina, Mercy Black’i hayaletini aklından çıkaramaz. Film en iyi korku filmleri sıralamasında yer alıyor.

16. The Silence – Sessizlik IMDb Puanı: 8,6

Ölümcül yaratıklar dünyayı saldırı altına almışlardır. Bu yaratıklar kurbanlarını seslerinden tanımaktadır. Film, bu yaratıklardan kaçmaya çalışan bir kız ve ailesinin hikayesini konu almaktadır. Kız ve ailesi bir sığınakta saklanırlar. Bu sığınakta gizemli bir tarikata denk gelir ve tanışırlar.  Film, en iyi korku filmleri arasında bulunuyor.

17. Pet Sematary – Hayvan Mezarlığı IMDb Puanı: 6,0

5 Nisan 2019 da vizyona giren Pet Sematary – Hayvan Mezarlığı en iyi korku filmleri arasında yer alıyor. Creed ailesi mükemmel bir hayatı vardır. Louis, eşi Rachel ve iki küçük çocuklarıyla birlikte doğa ile iç içe bir eve yerleşir. Evin kocaman bir bahçesi vardır. Çocuklar için mükemmel bir nimet olan bu evin yakınında işlek bir otoban bulunuyor. Üstelik aynı mahallede yaşayan kişilerin evcil hayvanların yolda yaşanan çeşitli kazalara kurban gitmiştir. Evin yanında eski bir Hint mezarlığı bulunuyor. Buraya bir de hayvan mezarlığı yapılmıştır. Üstelik buradaki hayvanların büyük bir kısmı yoldaki kazalara kurban giden kedi ve köpeklerden oluşmaktadır. Aile sevimli kedileri için endişelenir ve kısa bir süre sonra korkulan olur. Kedi Winston Churchill yoldan geçen aracın altında kalır ve can verir. Kediyi hayvan mezarlığına gömmek için hazırlık yapan aile, komşuları Judd’un tavsiyesi ile taşlık eski bir mezarlığa gömer. Kedinin buraya gömülmesi büyük bir kötülüğün serbest kalmasını sağlar. Film en iyi korku filmleri arasında yer alıyor.

18. The Sehining – Cinnet IMDb Puanı: 8,4

En iyi korku filmleri arasında yer alan The Sehining – Cinnet filmi 1980 yapımıdır. Başarılı yapımın konusu bir otelde geçiyor. Jack Torrance iyi bir yazardır. Ailesiyle birlikte kışı geçirmek için ziyaretçilere kapalı olan Overlook Otele giderler. Yazar ve ailesi bu otelin bakımını üstlenir. Fakat otele taşındıkları ilk günden itibaren bir takım metafiziksel olaylar gelişir. Jack’in güçlü sezgilere sahip bir oğlu vardır. Çocuk zaman içerisinde otelin yalnız olmadıklarını fark eder. O’na göre geçmişten ve gelecekten gelen bazı hayaletler de bu otelde yaşamaktadır. Küçük çocuk ailesini buna inandırmak için çok çabalar. Bir süre sonra yaşanan kar fırtınası, ailenin bu dağ başında mahsur kalmasına neden olur. Zor zamanlar geçiren aile, Jack’in doğaüstü varlıkların eline geçmesiyle metafiziksel olayların esareti altına girer. Jack, yavaş yavaş akli dengesini kaybetmeye başlar. Böylece film en iyi korku filmleri arasındaki yerini alır.

19. The Super – Süper IMDb Puanı: 6,0

En iyi korku filmleri arasında bulunan bir diğer film ise The Super – Süper’dir. Önceden polis memuru olarak görev yapan adam, iki kızı ile beraber New York’taki yüksek bir apartmana taşınır. Yeni apartmanında yönetici olarak sorumluluk alan adam başına geleceklerden habersizdir. Yöneticiliğini yaptığı bu apartmanda büyük bir gizem vardır. Apartman sakinleri esrarengiz bir şekilde kaybolmaktadır. En iyi korku filmleri arasında yer edinen yapım, korku ve gerilim konusunda başarılı bir filmdir.

20. Look Away – Uzağa Bak IMDb Puanı: 7,7

2018 yapımı Look Away – Uzağa Bak en iyi korku filmleri arasında yer alıyor. Maria, 18 yaşında yalnız bir lise öğrencisidir. Sessiz bir kız olan Maria, sürekli arkadaşları tarafından alay edilen biridir. Bu da yetmezmiş gibi anne ve babası arasında gerginliğe neden olan sırlar Maria’ı daha da içine kapanık bir kız haline getirmiştir. Ta ki buz pisti üzerinde yapılan bir okul balosuna kadar. Bu balo Maria için bir dönüm noktası olur. Bu gecede arkadaşları Maria’yı dayanamayacağı bir şekilde aşağılar. Maria içindeki benliği artık serbest bırakmaya karar vermiştir. İkizi ile yer değiştirerek bastırılmış hislerini açığa çıkarır. Film, vizyona giren en iyi korku filmleri arasındadır.

21. The First Purge – İlk Arınma Gecesi IMDb Puanı: 5,1

20 Temmuz 2018 de vizyona giren The First Purge – İlk Arınma Gecesi’de en iyi korku filmleri arasındadır. Amerika’da yılda 1 kez, 12 saat boyunca bütün yasadışı olayların serbest olduğu bir gün vardır. Basit bir deney olarak görülen harekette amaç suç oranını diğer günlere göre yüzde birin altına çekmektir. İzole edilmiş bir toplulukta tek bir gece için saldırganlığı özgür bırakan bu sosyolojik teoriyi test etmek istenir. Fakat saldırganların şiddeti, mağdurların öfkesiyle karşılaşır ve bu deney Amerika’nın kana bulanan geleneğinin temelini oluşturur. Film en iyi korku filmleri arasında ilgi gören bir yapımdır.

22. The Farm – Çiftlik IMDb Puanı: 7,0

2018 yapımı The Farm – Çiftlik filmi de en iyi korku filmleri arasında yer alıyor. Alec ve Nora birlikte araba yolculuğuna çıkarlar. Hem uzun yoldan hem de araba sürmekten yorulan gençler mola verecek yer ararlar. Dinlenmek için restoranda dururlar. Burada bulunan bir adam Nora’yı uyarır. Burada can güvenliklerinin olmadığını söyleyerek gitmeleri konusuna ikazda bulunur. Nora bu tuhaf adamı dikkate almaz, üstelik geceyi de burada geçirmeye karar verirler. Ertesi sabah hem Alec hem de Nora için korkunç bir sonun başlangıcı olacaktır. Çiftlik, en iyi korku filmleri listesinde yer alan, etkileyici bir yapımdır.

23. The Cloverfield Paradox – Cloverfield Paradoksu IMDb Puanı: 5,6

2018 yapımı olan The Cloverfield Paradox – Cloverfield Paradoksu en iyi korku filmleri arasında yer alan bir diğer filmdir. Yeni enerji kaynağı arayışında olan bilim insanları uzayda çalışmalar yapmaktadır. Tanrı parçacığını keşfetmek isteyen bilim insanları istemeden de olsa çok korkunç bir varlığı serbest bırakırlar. Uzay istasyonunda bulunan herkesin hayatını tehlikeye atan bu varlık, ve olaylar gelecekte yaşanacakların habercisidir. Vizyona en iyi korku filmleri arasında yer alan film, kaliteli yapımlardan biridir.

24. Pet Sematary 2 – Hayvan Mezarlığı 2 IMDb Puanı: 6,0

En iyi korku filmleri arasında yer alan Pet Sematary 2 – Hayvan Mezarlığı 2, 1992 yapımıdır. Stephen King’in romanından uyarlanan filmde Creed ailesini sarsan terör tüm şiddetiyle devam ediyor. Karısını kaybeden veteriner Chase Matthews, 13 yaşındaki oğlu ile birlikte yeni bir hayat kurmak için Ludlow’a taşınır. Komşu çocuklarının acımasız tavırlarıyla karşı karşıya kalan Jeff, Drew adlı bir yabancıyla arkadaş olur. Drew’un köpeği vurulur ve çocuklar onu bir mezarlığa gömerler. Fakat bu mezarlık için cesetlerin tekrar canlandığını iddia eden söylentiler vardır. Film en iyi korku filmleri arasında yer alıyor.

25. Happy Death Day 2 – Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 IMDb Puanı: 6,3

21 Şubat 2019 tarihinde vizyona giren Happy Death Day 2 – Ölüm Günün Kutlu Olsun 2, en iyi korku filmleri arasına giren devam filmidir. Filmin kahramanı Tree, aynı günü tekrar yaşamaya mahkum bırakılan Ryan Phan’a yardımcı olmak ister. Tree, kendisini bu döngüden nasıl kurtulduğunu anlatıp genç adama da çözüm bulmaya çalışır. Genç kadın, bu döngüde 11 kez ölüp dirildiğine ve katilini pencereden dışarı atarak döngüyü kırdığına inanıyor. Fakat çok geçmeden bu döngüyü aslında kırmadığını fark edecektir. Kabusu geri döner ve Tree aynı güne uyanmaya başlar. Üstelik maskeli katil şimdi birçok kişinin peşindedir. Tree, kendisini bu döngüden kurtarmak aynı zamanda başka insanların ölmesini engellemeye kararlıdır. Film en iyi korku filmleri arasındadır.

26. He’s Out There – Bizi İzliyor IMDb Puanı: 5,2

2018 yapımı He’s Out There – Bizi İzliyor filmi en iyi korku filmleri arasındadır. Laura, iki küçük kızı ile tatil yapmak ister ve bir göl evine gider. Anne burada geçmiş yıllarda bir ailenin çocuğunun ortadan kaybolduğunu öğrenir. Genç anne tedirgin olsa da bunun tatile devam eder. Fakat çok geçmeden evde tuhaf durumlar gelişir. Aile kim olduğunu bilmedikleri psikopat biri tarafından tuzağa düşürülür. Eşinden haber alamayan baba, vakit kaybetmeden göl evine gider. Babanın gördükleri dehşet vericidir. Film en iyi korku filmleri arasında bulunuyor.

27. Die in One Day – Bir Günde Ölmek IMDb Puanı: 4,8

2018 yapımı olan film, en iyi korku filmleri arasında yer alıyor. Başından kötü bir evlilik geçen Richard, kızı Mindy’yi araştırır. Bu sırada kendisine yardım edeceğini söyleyen bir aktris ile tanışır. Sasha’yla birlikte 24 saat içinde oyun oynayarak para kazanma umudu olan adam bu gidişatın kanlı bir oyuna dönüştüğünü fark eder. Die İn One Day – Bir Günde Ölmek filmi en iyi korku filmleri listesine girmeyi başarıyor.

28. Unsane – Saplantı IMDb Puanı: 6,4

Unsane – Saplantı filmi en iyi korku filmleri arasındadır. Genç kadın sıkıntılı geçmişinden kurtulmak ister. Yeni bir işe başlamak için başka bir şehre taşınır. Fakat burada bir akıl hastanesine kapatılır. En büyük korkusu ile yüzleşmek zorunda kalan kadın, korkularını sorgulamaya başlar. Ona kimse inanmaz ve kimse yardımcı olamaz. Film, farklı bakış açısı ve anlatımıyla en iyi korku filmleri sıralamasındaki yerini alıyor.

29. Deep Blue Sea 2 – Mavi Korku 2 IMDb Puanı: 3,3

2018’de vizyona giren Deep Blue Sea 2 – Mavi Korku 2 en iyi korku filmleri arasında yer almaktadır. Carl Durant, boğa köpekbalıklarını incelemek ister. Bir çok bilim insanının yara almasına neden olan bu canlıların mükemmel zekalarını daha da geliştirip, iyi bir avcı haline getirmek için çalışır. Üzerinde çalışma yapılan köpekbalıkları bir şekilde serbest kalacaktır. Deneyi yürüten ekibin hayatta kalabilmek için fazla vakti yoktur. Film, en iyi korku filmleri sıralamasına dahil oluyor.

30. Bride Of Chucky – Chucy’nin Gelini IMDb Puanı: 5,4

6 Ekim 1998 tarihinde vizyona giren Bride Of Chucky – Chucy’nin Gelini’de en iyi korku filmleri arasındadır. Seri katil Charles’ın ruhu, Chucky adındaki oyuncak bir bebeğin içine girer. Tiffany, Chucky’yi delil odasından kaçırır. Ardından bir vudu büyüsüyle bebeğin canlanmasını sağlar. Fakat bir rüya görür ve bebeği tekrar kilit altına alır. Chucky buradan kaçarak Tiffany’yi elektro şok ile öldürür. Tiffany’nin ruhunu da kendisi gibi bir oyuncak bebeğin içine girmesini sağlar. Gizemli bir muska bu iki bebeği yeniden insan yapar. Film etkileyici senaryosu ile en iyi korku filmleri arasına girmeyi başarıyor.

Habertrafik

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin