Form Endüstri Ürünleri Firması İş Geliştirme Müdürü Pınar Gürler, II. Ulusal Enerji Verimliliği Çalıştayı’nda Sürdürülebilir Enerji Kullanımına Dikkat Çekti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enerji bölümünün önde gelen kuruluşları; Kıbrıs Türk Güç Verimliliği Derneği, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Kıbrıs Elektrik Mühendisleri Odası iş birliği ile düzenlenen Enerji Verimliliği Çalıştayında buluştu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İktisat ve Güç Bakanı Olgun Amcaoğlu’nun iştirakiyle, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleşen Çalıştay; çok sayıda akademisyen, kamu, özel kesim ve sivil toplum kuruluşlarından güç uzmanları ve dal temsilcilerini bir ortaya getirdi.

Çalıştayda konuşmacı olarak yer alan Form Sanayi Eserleri firması İş Geliştirme Müdürü Pınar Gürler “Binalarda Güç Verimliliği ve Isı Pompaları” başlıklı sunumuyla iştirakçilere kıymetli bilgiler aktardı. Isı pompalarının binalarda güç tasarrufuna katkısına vurgu yapan Gürler, sürdürülebilir güç kullanımının kıymeti ve gelecekteki potansiyel tesirlerine dikkat çektiği konuşmasıyla büyük ilgi gördü.

Enerji kaynaklarının verimli kullanımı ve fazla tüketimin denetim altına alınması maksadıyla düzenlenen Güç Verimliliği Çalıştayı’nda iştirakçiler; şimdiki teknolojiler, yenilikçi stratejiler ve en yanlışsız uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra daldaki gelişmeler ve gelecek vizyonu ile ilgili fikirlerini paylaşma imkânı buldu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin