Haliç Üniversitesi ve Güler Flexible Ambalaj Fabrikaları Üniversite-Sanayi İş Birliği Kapsamında Bir Araya Geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haliç Üniversitesi öğrencilerini eğitim hayatları mühletince iş dünyasına hazırlamak hedefiyle yürüttüğü takviye projelerine bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları ile iş birliği yaparak öğrencilerine uygulama alanları sunan üniversite, Güler Flexible Ambalaj Fabrikaları ile üniversite-sanayi iş birliği protokolü imzaladı.

Haliç Üniversitesi ve Güler Flexible Ambalaj Fabrikaları ortasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, Haliç Üniversitesi öğrencileri Güler bünyesinde staj yapma imkânı bulacaklar. İki kurum ortasında yapılan iş birliği ile öğrenciler, Güler şirketlerinin; Ar-Ge, üretim, insan kaynakları üzere çeşitli ünitelerinde tecrübe kazanma fırsatı elde edecekler.

     Haliç Üniversitesi’nin yükseköğretimde çeyrek asrı geride bırakan esaslı bir eğitim kurumu olduğunu söyleyen ve öğrencilerine iş dünyasında da dayanak verme gayesinin kendileri için değerli bir nokta olduğunu lisana getiren Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer UTLU, farklı dallara donanımlı ve nitelikli insan gücü yetiştirmeye yönelik çalışmalarının yeni periyotta de devam edeceğinin altını çizdi. Güler Fabrikaları ile imzalanan iş birliği protokolünün öğrencilerin profesyonel hayata hazırlanmaları açısından değerine vurgu yapan Utlu, kelamlarına şöyle devam etti: “Haliç Üniversitesi olarak benimsediğimiz çağdaş ve uygulamalı eğitim modelimiz ile öğrencilerimizin başarılarına katkı sunmak, onları üniversite hayatındayken iş hayatı ile tanıştırmak bizim önceliklerimiz ortasında. Bu iş birliğimiz kapsamında, öğrencilerimize yönelik staj ve iş imkanlarının doğacak olması benimsediğimiz eğitim modelinin hoş bir örneği olacaktır.”

Güler Şirketleri Genel Müdürü Bahattin Aydıngüler ise bu iş birliği için şunları söyledi; “Uygulamalı eğitim modellerii sayesinde öğrencilerine üniversitedeyken tecrübe kazandırmayı hedefleyen Haliç Üniversitesi, esaslı ve yenilikçi bir eğitim kurumu olduğunu, fabrikalarımızla yaptığı iş birliği ile üniversite-sanayi iş birliğinin en düzgün örneklerinden birine imza atarak bir defa daha göstermiştir. Biz Güler Sentetik ve Güler Flexible olarak, üretim idare sistemlerinde muhtaçlık duyduğumuz, kendimize has data oluşturabileceğimiz, dataları tahlil edip yorumlayabilen, yazılımlarımızı, projelerimizi birlikte yürütebileceğimiz, bilimi rehber edinen bir nizam kurmak istiyoruz. 

Değişen dünyada yeni dünyayı daha uygun okuyabilen, tahlil edebilen gençlere, gerek Ar-Ge kısmında gerek üretim kısmında gerekse insan kaynaklarında birlikte çalışma fırsatı sunmak bizim için epeyce kıymetli bir konu. Biz, öğrencilerin üniversite eğitimlerini alanda pekiştirmelerine yardımcı olmak, onlara mentorlük yapmak istiyoruz. Mentor olduğumuz öğrencilerin stajları bittikten sonra nitelikli iş gücümüze katkı sağlayarak, edindikleri deneyimlerini işletmelerimizde sürdürmelerini isteriz. Bu noktada Haliç Üniversitesi ile hayata geçirdiğimiz iş birliği protokolünden ötürü memnunluk duyduğumu söz etmek isterim.” 

Bilim, teknoloji, spor, tıp, mühendislik, sanat, dijitalleşme alanındaki eğitim faaliyetleri ve yeni kuşak mesleklere yaptığı alt yapı yatırımlarıyla yükseköğretim kurumları ortasında değerli bir atılım yapan Haliç Üniversitesi, son yıllarda sanayi ve teknoloji odaklı iş birliği programlarına ise özel olarak yük veriyor. Öğrenci odaklı eğitim anlayışını benimseyen üniversite, öğrenci iştirakli Teknoloji Transfer Ofisi ve Sanal Gerçeklik Kuluçka Merkezi ile de öğrencilerini ve mezunlarını girişimcilik ekosistemine dahil etmeyi sürdürüyor.

Doğaya ve etrafa saygılı iş siyasetleri ile son teknolojik fabrikalarında çuval ve ambalaj üretimi yapan Güler Sentetik ve Güler Flexible, Türkiye’nin ilk “Kendin Üret Kendin Tüket” lisans numarası (1) olan Güneş Gücü Santralini hayata geçiren kuruluş olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Fabrikalarında, gücün %60’ı güneş gücü ile karşılanan ve dönüştürülebilir güç alanında her geçen gün farklı çalışmalara imza atan Güler Sentetik ve Güler Flexible fabrikaları; yenilenebilir güçlerle, doğal kaynaklara ziyan vermeden %100 geri dönüştürülebilen üretim yapmak ve yarınlara daha iyi bir dünya bırakmayı hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin