Kerevitaş cirosunu 6,3 milyar TL’ye yükseltti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kerevitaş’ın yılın ilk yarısında konsolide cirosu, geçen yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 20 artarak 6,3 milyar TL’ye yükseldi. Tıpkı devirde 1,34 milyar TL brüt kâr ve 735 milyon TL FAVÖK elde eden şirketin ilk 6 aylık ihracatı ise 709 milyon TL oldu.

Dondurulmuş besin ve margarin bölümlerinde Türkiye’de pazar öncüsü olan Kerevitaş, inovasyon ve sürdürülebilirlik odaklı büyüme performansını sürat kesmeden sürdürdü. Margarin kategorisinde 5 kıtada 40’ı aşkın ülkeye ihracat yapan Kerevitaş, Türkiye yağ ihracatının yüzde 34*’ünü tek başına gerçekleştirdi. 

Kerevitaş’ın markası SuperFresh ikinci çeyrekte yüzde 41** ciro pazar hissesi ile dondurulmuş besin alanındaki liderliğini korudu. Kerevitaş, margarin pazarında ise yüzde 65,9 ciro hissesi ile başkan pozisyonunu güçlendirirken; Ülker Bizim Yağ yüzde 33*** ciro hissesi ile paket segmentinde, Ülker Teremyağ ise yüzde 55**** ciro hissesiyle kase margarin segmentinde açık orta liderliklerini sürdürdü. 

“Faaliyet gösterdiğimiz geniş ekosistemde yarattığımız bedelle liderliğimizi koruyoruz” 

Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç ilk yarıyıl finansal sonuçlarını kıymetlendirdi: “Kurulduğumuz ilk günden bu yana dondurulmuş besin ve yağ pazarında müşterilerimize kaliteli, sağlıklı ve muteber eserler sunmak için çalışıyor, Türkiye’de sürdürdüğümüz istikrarlı büyümemizin yanı sıra güçlü ihracatımızla eserlerimizi tüm dünyayla buluşturuyoruz. 2023 yılının ilk altı ayındaki finansal sonuçlarımız bu başarılı performansımızı kanıtlıyor. Başka taraftan, inovasyon odaklı sürdürülebilirlik projelerimizle kesimi dönüştürmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki devirde de faaliyet gösterdiğimiz geniş ekosistemde paydaşlarımız için yarattığımız kıymetle sürdürülebilir başarımızı devam ettireceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin