Kütahya’da ’Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu’ toplantısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya il merkezinde bulunan eğitim kurumlarının müdürlerinin katılımıyla ’Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu’ toplantısı, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

MEB Beylerbeyi Konferans Salonu’nda İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit başkanlığında yapılan toplantıda Şube Müdürleri Rıdvan Acar ve Zeki Atik de yer aldı.

Toplantıda, 2021-2022 eğitim-öğretim Yılı birinci döneminin genel değerlendirmesi yapılırken, ikinci dönem için okul ve kurumlarda yapılacak çalışmalar görüşüldü.

Uzaktan eğitim sürecinde oluşan öğrenme eksikliklerinin giderilmesi için ikinci dönem yapılacak telafi çalışmaları, öğrencilerin akademik başarısını artırmak için yapılacak faaliyetler, LGS ve YKS’ye girecek öğrencilere yönelik hazırlık çalışmaları masaya yatırıldı.

Toplantıda ayrıca, destekleme ve yetiştirme Kurslarının takibi ve denetlenmesi, okullarda ikinci dönemde uygulanacak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ve projeler, hayat boyu öğrenme kapsamında yürütülecek kurslar ve projeler, Covid-19 salgını konusunda iş sağlığı ve güvenliği kapsamında alınacak tedbirler ve Kütahya Eğitim ve Gelişim Programı (EGEP) konusunda yapılacak iş ve işlemler gündem maddeleri olarak yer aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, eğitim-öğretimin ikinci dönemin de aynı şekilde sorun yaşanmadan devam etmesini temenni ettiklerini dile getirdi.

İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin