MediaMarkt Türkiye’den Yurtdışına Üst Düzey Atama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MediaMarkt Türkiye CEO’su Faruk Kocabaş, MediaMarkt Saturn Küme içerisindeki en değerli pazarlardan biri olan MediaMarkt İspanya’nın başına geçiyor. Kocabaş, yeni vazifesine 1 Kasım’da başlayacak.

 

Avrupa’nın açık orta bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt’ın Türkiye tertibinden MediaMarkt Küresel tertibine üst seviye atama gerçekleşti. 2023 yılının başından beri MediaMarkt Türkiye CEO’su olan Faruk Kocabaş, MediaMarkt İspanya CEO’su olarak atandı. Kocabaş, yeni vazifesine 1 Kasım prestiji ile başlayacak.

 

MediaMarkt Türkiye’ye 2016 yılında Satın Almadan Sorumlu İdare Şurası Üyesi (CPO) olarak katılan, akabinde da misyonuna Ticaretten Sorumlu İcra Konseyi Üyesi (CCO) olarak devam eden Faruk Kocabaş 2023 yılının başından beri MediaMarkt Türkiye CEO’su olarak vazife yapmaktaydı. 

 

Markanın pazar liderliği seyahatine büyük katkılarda bulunan, MediaMarkt Türkiye’nin kümede en yüksek büyümeye sahip ülke olmasına liderlik eden, strateji, kategori idaresi, satın alma, fiyatlandırma, satış sonrası operasyonlar, lojistik, talep planlaması ve ticari pazarlama üzere alanlarda uzun yıllara dayanan tecrübesiyle dikkat çeken Faruk Kocabaş, Türkiye’deki başarılı mesleğinin akabinde artık de vazifesine MediaMarkt İspanya CEO’su olarak devam edecek.

 

Uluslararası şirketlerdeki uzun mesleği boyunca her vakit başarılı işlere imza atan ve Türkiye’de Türk Philips Ticaret A.Ş. ve TP Vision Elektronik Ticaret A.Ş.’de, Hollanda’da Philips Consumer Lifestyle BV ve MMD Monitors & Displays Nederland BV’de üst seviye vazifeler üstlenen Faruk Kocabaş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Kısmı mezunu, evli ve bir çocuk babasıdır. Faruk Kocabaş ayrıyeten Zincir Mağazalar Derneği’nin İdare Heyeti Üyesidir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin