‘Yolculuklar ve Anılar’ sergisi Trump’ta, 31 Ağustos’a kadar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trump Arka Gallery, yedi sanatkarın ferdi olarak çıktıkları sanatsal seyahatin ortak noktada buluştuğu ‘Yolculuklar ve Anılar’ isimli karma standa mesken sahipliği yapıyor. Stant 31 Ağustos’a kadar sanatseverlerle buluşacak. 

Trump Arka Gallery bu defa yedi sanatkarın ferdi olarak çıktıkları sanatsal seyahatin ortak noktada buluştuğu ‘Yolculuklar ve Anılar’ adlı karma standı için kapılarını açıyor. 

Yolculuklar ve anılar, hayatımızın duvar örgüsünü dokuyan iç içe geçmiş iki iplik. Varlığımızın dokusu, bizi tanımlayan öyküler, geride bıraktığımız ayak izleridir.

Bir seyahat tek bir adımla, bilinmeyene gerçek bir inanç sıçramasıyla başlar. Bir gaye hissiyle, aklımızda bir maksatla yola çıktık lakin izlediğimiz yol asla düz değil. Bizi beklenmedik dolambaçlı yollara, engebeli topraktan ve yumuşak vadilerden, okyanuslardan ve çöllerden geçerek bilinmeyenin kalbine götürerek kıvrılıp dönüyor.

“Görüntüler ve sesler, dokular ve tatlar, yol boyunca tanıştığımız beşerler, hepsi bizim birer kesimimiz oluyor. Çalışmalarımızı şekillendirip, ufkumuzu genişletiyorlar ve bizi merak hissiyle dolduruyorlar” diyen yedi sanatçı, “Anılarımız bize nerede olduğumuzu, nereye gittiğimizi, öğrendiğimiz dersleri ve üstesinden geldiğimiz zorlukları hatırlatıyorlar. Böylelikle, biriktirdiğimiz ve şimdi gelmemiş olan anıların güdümünde, sürekli ileriye hakikat seyahat etmeye devam ediyoruz. Yolda kıvrımları ve dönüşleri, inişleri ve çıkışları, hoşluğu ve kaosu kucaklayarak yürüyoruz” diyor. 

‘Yolculuklar ve Anılar’ karma standında; Büşra Aktekinoğlu Babat, Mahmut Can Akagündüz, Mehmet Babat, Pınar Bora, Samet Öztürk, Utku Öksüz ve Zeynel Abidin Koşarca olmak üzere, yedi sanatçı yapıtlarıyla yer alıyor. 

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği stant, 31 Ağustos’a kadar Trump Alışveriş Merkezi B2 katında bulunan Trump Arka Gallery’de ziyaret edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin