AgeSA 2023 Yılında Yüzde 63 Büyüdü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan AgeSA, 2023 yılında bir evvelki yıla nazaran yüzde 63 büyüdü. BES’te 137 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan şirketin net karı ise 1,425 milyon TL oldu.

 Bireysel emeklilik ve hayat sigortası dalının önder kuruluşlarından AgeSA, 2023 yılsonu finansal sonuçlarını açıkladı. BES’te 137 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan AgeSA, özel dal şirketleri ortasında liderliğini korurken, bir evvelki yıla nazaran yüzde 88 büyüdü. Hayat ve ferdi kaza üretiminde 7,5 milyar TL prim üretimine ulaşan şirket, bir evvelki yıla nazaran yüzde 101’lik büyüme kaydetti ve bu alanda da özel dal şirketleri ortasında liderliğini pekiştirdi. Yasal Finansal Raporlama Standartları’na (SFRS) nazaran, şirketin 2023 yılsonu net periyot kârı ise 1,425 milyon TL olarak gerçekleşti ve bir evvelki yıla nazaran yüzde 63 büyüme kaydetti

 

AgeSA BES fonları 5 yılda yüzde 640 getiri kazandırdı

2023 yılında yaşanan tüm bu problemlere karşın bölümün ve AgeSA’nın yılı büyümeyle kapattığına dikkat çeken AgeSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, “Tek bir platform üzerinden birçok yatırım aracına ulaşma imkanı veren BES,  güvenli ve yararlı bir yatırım aracı olduğunu iştirakçisine kanıtladı.  

Örnek vermek gerekirse, son 5 yıllık getirilere baktığımızda AgeSA BES fonlarının yüzde 640’lık bir getirisi oldu. Bu devirde enflasyon oranı ise yüzde 370. Yani AgeSA BES fonları, 5 sene içinde enflasyon üzerinde yüzde 270’lik bir gerçek getiri kazandırdı.

AgeSA olarak güçlü fon idaresi ve fark yaratan hizmetlerimizle müşterilerimizin sistemden elde ettiği faydayı daha da artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Özel kesim şirketleri ortasında BES fon büyüklüğüne nazaran liderliğimizi yıllardır muhafazamız bu yaklaşımımızın bir delilidir. Özgür hayat sigortası alanında ise farklı riskleri kapsayan, esnek ve yenilikçi eserlerimizle pazardaki pozisyonumuzu güçlendiriyoruz. Yeni birikimli hayat sigortası eserimiz Hayata Yatırım Sigortası’nın ilk yılında prim üretiminde %30 pazar hissesine ulaştık. 2024 yılında da müşterilerimizin “iyi ki” demeleri için en uygun tahlilleri ve hizmetleri sunarak başkan pozisyonumuzu ve büyümemizi sürdüreceğiz.” dedi.

 

“Müşteriye paha yaratacak yeni iş odaklı projeleri hayata geçirmeye odaklanacağız”

AgeSA’nın 2024 yılında BES’te yeni müşteri kazanımına odaklanacağını ve fon çeşitliliğini artıracağını söyleyen Kuruca, şöyle devam etti: “Fon çeşitliliğimizi ve performansımızı artırmaya, fon danışmanlığı hizmetlerimizi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra müşterilerimize bedel yaratacak yeni iş odaklı projeleri hayata geçirmeye ve dalımızda sürdürülebilirlik uygulamalarını artırmaya odaklanacağız. Türkiye’de sigorta şuurunun artmasına ve kesimin gelişimine öncülük ederken takımlarımızı genişleterek istihdama da katkıda bulunmayı sürdüreceğiz. Bölümün en büyük direkt satış takımına sahibiz. Bu kanalı büyütmeyi, takımımıza yeni çalışma arkadaşları ekleyerek yüz yüze hizmetimizi daha da yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.”

 

AgeSA Hakkında

AgeSA, Sabancı Holding ile iki yüz yıllık sigortacılık geçmişi olan Belçikalı sigorta şirketi Ageas’ın iştirakidir. AgeSA birebir vakitte halka açık bir şirket olup, payları “AGESA” koduyla Borsa İstanbul’da süreç görmektedir. AgeSA, bireylerin tasarruf ve birikim gereksinimleri için ferdî emeklilik eserleri sunmaktadır. Tıpkı vakitte, müşterilerine sunduğu hayat ve kaza sigortası eserleriyle de hayatın getirebileceği beklenmedik risklere karşı bireyleri ve ailelerini teminat altına almaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin