Bybit, 1 milyon AED değerindeki AUS bursu ile BAE ile bağlarını derinleştiriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü kripto borsası olan Bybit, taahhüdünü yerine getirmek ve BAE’de kriptonun benimsenmesini hızlandırmak için Şârika Amerikan Üniversitesi (American University of Sharjah – AUS) ile iştirakini duyurdu. Taraflar, Şârika’da dün imzalanan Mutabakat Mutabakatı ile el sıkıştı. 

AUS ve kripto borsası ortasındaki bu ilk iş birliğinde, Bybit’in 1.000.000 AED bedelindeki katkısı AUS’un 20 öğrencisine fintech ve blok zinciri alanında akademik ve araştırma mesleklerini destekleyecek bir burs fonu sağlıyor. Şartları karşılayan bilgisayar bilimi ve bilgisayar mühendisliği öğrencileri önümüzdeki sonbahar periyodundan itibaren Bybit Bursundan yararlanabilecek. 

Bybit, BAE’deki blok zinciri topluluğu için bir hekatona 100.000 AED kıymetinde sponsorlu kiçeren daha kapsamlı teşebbüsler de gerçekleştirecek. AUS-Bybit Üniversiteler Ortası Hekaton aktifliğinin birincisi, 2023-2024 akademik yılında AUS Mühendislik Fakültesi’nde yapılacak.  

BAE, kriptonun “BAE ticaretindeki kıymetli rolünü” son derece ciddiye alıyor. BAE’de daima olarak gelişen kripto ve blok zinciri bölümü de başkanların bu vizyonunu ortaya koyuyor. Yalnızca Dubai buyrukluğunda 772’den fazla kripto şirketi bulunan BAE, dijital varlık dalında yeniliklerin merkez üssü olma yolunda ilerliyor ve bunun da blok zinciri alanında çalışacak yeteneklere olan talebi artırması bekleniyor.  

AUS Rektörü Susan Mumm bu bahiste şunları söyledi: “AUS’un eğitimde bir mükemmeliyet merkezi olarak prestiji kısmen güçlü sanayi bağlarından kaynaklanıyor ve bu bağlar üniversitenin sanayi ve akademi ortasında kesintisiz bir köprü misyonu görmesini sağlıyor. Bybit ile bu paydaşlık sayesinde öğrencilerimiz kripto ve blok zinciri alanındaki tüm yeniliklerden haberdar olmalarına yardım edecek teknik bilgi birikimine erişecek, marifetlerini geliştirecek ve Bybit Bursu yardımıyla eğitimlerini destekleyecek. AUS’ta öğrencilerimizi, daima gelişen bir dünyada fark yaratabilecek profesyoneller ve hayat uzunluğu öğrenmeye devam eden bireyler olarak mezun ediyoruz.”

“Blok zinciri ihtilalini ileriye taşımanın anahtarı genç jenerasyonların elinde” diyerek kelamlarına başlayan Bybit CEO’su Ben Zhou kelamlarına şöyle devam etti: “AUS’un yetenekli öğrencilerinin bilgi birikimi ve maharetlerini geleceğe hazırlamaya yardımcı olmak için Bybit Bursu’nu oluşturmaktan memnunluk duyuyoruz. Kripto konusunda farkındalık yaratma ve bölgedeki en itibarlı üniversitelerden birinin öğrencilerine bölüm hakkındaki bilgilerimizi birinci elden aktarma fırsatını bize verdiği için AUS’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Geleceğin mühendisleri, blok zinciri uzmanları ve Web3 teşebbüsü kurucularından alacağımız ilhamı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Bybit 2023 Nisan ayında Dubai genel merkezinin kapılarını açtı: Kullanıcı Tabanındaki %50 Yükselişin Akabinde Bybit, Dubai’de Yeni Merkez Ofisini Açıyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin