EY Türkiye Vergi Maratonu 2023 yarışması için başvurular açıldı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası danışmanlık, kontrol ve vergi şirketi EY (Ernst & Young) Türkiye’nin, gelecek kuşak vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmek ve meslek fırsatlarını tanıtmak maksadıyla düzenlediği Vergi Maratonu Yarışı için müracaatlar alınmaya başlandı. Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan yarışın müracaat süreci 22 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecek.

EY (Ernst & Young) Türkiye’nin, bu yıl yedincisini düzenleyeceği Vergi Maratonu Yarışması’nın müracaatları açıldı. Yarışla, gelecek jenerasyon vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmeyi ve meslek fırsatlarını tanıtmayı amaçlayan EY Türkiye, vergi alanında meslek hedefleyen gençlerin başvurularını EY web sitesi üzerinden 22 Ekim 2023 tarihine kadar kabul edecek.

Yarışmanın birincisi, 10.000 TL’lik para ödülünün yanı sıra yurt dışında gerçekleşecek “Young Tax Professional of the Year” (Yılın Genç Vergi Profesyoneli) yarışında ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Müsabakanın ikincisi 6.000 TL, üçüncüsü ise 4.000 TL ile ödüllendirilecek. Yarışta finale kalan adaylar, EY Türkiye’de staj imkânı için pahalandırılacak ve EY Türkiye’nin Vergi Kısmı profesyonelleriyle birebir çalışma fırsatı yakalayacak. 

EY Türkiye Vergi Kısmı Başkanı Erkan Baykuş, EY Türkiye Vergi Kısmı Şirket Ortağı, Memleketler arası Vergilendirme Hizmetleri Öncüsü ve Bölümler Öncüsü Ateş Konca, EY Türkiye Vergi Kısmı Şirket Ortağı Elif Akkaranfil ile Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden üst seviye yöneticiler ve vergi profesörleri heyet üyeleri ortasında yer alacak. Heyetin yapacağı değerlendirmenin akabinde ise finalistler muhakkak olacak ve final sunumları gerçekleştirilecek. Kasım ayında düzenlenecek olan gala etkinliğinde ise finale kalan birinci, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılar bahsi geçen mükafatları almaya hak kazanacak.

EY Türkiye Vergi Kısmı Şirket Ortağı, Milletlerarası Vergilendirme Hizmetleri Öncüsü ve Dallar Öncüsü Ateş Konca Vergi Maratonu Yarışı ile ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu:

EY Türkiye olarak gelecek kuşak vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmek hem bizim ismimize hem de gençler ismine hayli değerli bir adım. Bu yıl yedincisini düzenleyeceğimiz müsabakanın birincisi, para mükafatı ve staj imkânının yanı sıra yurt dışında gerçekleşecek “Young Tax Professional of the Year” yarışında ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Ayrıyeten tüm finalistler için mükafatlar sunulup her birine EY kültürünü tanıma fırsatı sağlanacak. Türkiye’de tahsil gören yahut yeni mezun olan, kendini vergi alanında geliştirmeyi hedefleyen tüm gençleri Vergi Maratonu Yarışması’na davet ediyoruz.” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin