İstihdam Fırsatı Sunan “Perakende Genç Yetenek Programı”‘nda İkinci Dönem: Perakende Sektörüne İlgi Duyan Gençler Bu Programda Buluşuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Boyner, ikinci devrine girdiği “Perakende Genç Yetenek Programı” ile gençleri perakende bölümüne hazırlıyor.

 

Üniversite öğrencilerinin Türkiye’nin her yanındaki Boyner mağazalarında perakende bölümünü deneyimleme fırsatı yakaladığı programda; öğrencilerin program kapsamında aldıkları derslere Boyner uzmanlarının iştiraki sağlanarak kurumsal gelişimlerine dayanak olunuyor ve programı muvaffakiyetle tamamlayan öğrencilere mezun olduklarında istihdam fırsatı veriliyor.

Perakende bölümünde istihdamın kıymetli markalarından Boyner ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) 2022 yılında bir iş birliğine imza atarak Perakende Genç Yetenek Programı’nı hayata geçirmişti. Marka ve fakülte ikinci yılında yeniden üniversite öğrencilerinin perakende bölümünü ve kurumsal hayatı deneyimlemeleri için bir ortaya geldi. 

Anadolu Üniversitesi İİBF öğrencilerine yaz devri boyunca Boyner mağazalarında staj yapma imkânı sunan program kapsamında birçok farklı departmanda tecrübe fırsatı veriliyor. Boyner mağazalarında satış, muhasebe, operasyon, lojistik ünitelerini yakından tanıyan ve kurumsal hayatı şimdi üniversite öğrencisiyken deneyimleyen öğrenciler farklı departmanların iş dinamiklerine ortak olabiliyorlar. 

Perakende Genç Yetenek Programı kapsamında öğrenciler, 3. sınıf yaz periyodu stajının akabinde 4. sınıf güz ve bahar periyotlarında program kapsamında aldıkları mesleksel seçmeli derslerde Boyner yöneticileri tarafından verilen 5 farklı eğitime katıldı. Öğrenciler mezun olduktan sonra talepleri doğrultusunda Boyner mağazalarında ilk düzey yöneticilik basamağı olan “yetkili” konumunda istihdam edilme talihi elde ediyor.

Üniversite Öğrencileri Perakende Kesimi Tecrübesini Eğitimlerle Pekiştiriyor

2022 yılında başlayan Perakende Genç Yetenek Programının ilk yılında yaz periyodu stajını muvaffakiyetle tamamlayan 23 öğrenci, 4. sınıf boyunca Boyner Perakende Akademisi liderliğinde ilgili departman yöneticilerinden görsel sunum, e-ticaret ve lojistik idaresi, perakende matematiği, kurumsal prestij, perakendede müşteri yönetimi gibi eğitimleri alma imkanına sahip oldu. Programı muvaffakiyetle bitiren 7 öğrenci, Boyner mağazalarında ilk düzey yöneticilik basamağı olan “yetkili” konumunda istihdam edilecek.

Perakende kesimine nitelikli iş gücü kazandırmak için Boyner ve Anadolu Üniversitesi İİBF iştiraki ile hayata geçirilen proje, yeni dönemde 3. sınıfa devam eden öğrencilerin müracaatlarını kabul etmeye başladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin