Schneider Electric, Karbon Yakalama Endüstrisine EcoStruxure Automation Expert ile Güç Katıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Schneider Electric, dünyanın öncü karbon yakalama şirketlerinden Brilliant Planet’i genişleyen ve büyüyen operasyonlarında EcoStruxure Automation Expert ile destekliyor.
  • İş ortağı Platinum Electrical Engineering ile birlikte sunduğu bu tahlil, Brilliant Planet’in global iklim değişikliği ile uğraşta kritik değer taşıyan çalışmalarına ölçeklenebilirlik ve verimlilik katıyor. 

 

Enerji idaresi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, geliştirdiği yeni kuşak teknolojilerle karbon yakalama sanayisini desteklemeye devam ediyor. Şirket son olarak, alg (yosun) tabanlı karbon yakalama konusunda öncü şirket Brilliant Planet’in tahlil ortağı olacağını duyurdu. Platinum Electrical Engineering iş birliğinde Schneider Electric, Brilliant Planet’in operasyonlarına EcoStruxure Automation Expert ile güç katacak. 

Brilliant Planet, algleri uygun maliyetli bir usul olarak kullanarak karbonu gigaton ölçeğinde kalıcı ve ölçülebilir halde tutuyor. Şirket, kıyı kıyılarında, açık havada, havuz tabanlı sistemlerde büyük ölçülerde mikro yosun yetiştiriyor. Bu sistemler, tıpkı orman alanına kıyasla atmosferden 30 kat daha fazla karbonu hapsetmeyi mümkün kılıyor. BM Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) de karbon yakalama teknolojilerini iklim değişikliğiyle uğraş çalışmalarının değerli bir kesimi olarak kabul ediyor.

Brilliant Planet, Fas’taki üç hektarlık tesisinde dört yıl süren denemeler de dahil olmak üzere sekiz yıl süren araştırma ve geliştirme çalışmalarının akabinde, artık dünya genelindeki tesislerde kullanılacak ölçeklenebilir bir platform geliştiriyor. Bu kritik çalışmada, kolaylıkla ölçeklenebilen son derece esnek ve verimli bir denetim sistemine muhtaçlık duyan Brilliant Planet, dünyanın ilk yazılım merkezli kozmik otomasyon sistemi olan EcoStruxure Automation Expert’i AVEVA System Platform ve AVEVA Insight ile birlikte kullanarak operasyonların tam görünürlüğünü ve denetimini sağlamak için Schneider Electric Alliance Onaylı İş Ortağı olan Platinum Electrical Engineering’i seçti.  

Bu iş birliğini değerlendiren Brilliant Planet CEO’su Adam Taylor, “Gereken süratte ölçeklendirme yapabilmek için uygulamamızı modüler hale getirebilmemiz gerekiyor. Schneider Electric ve Platinum Electrical Engineering iş birliğinde sunulan tahliller, her tesiste kopyalama, yapıştırma ve ölçeklendirme yapmamızı sağlıyor. Bu da kaynakları daha verimli kullanabileceğimiz ve denetim süreçlerinde değerli gelişmeler sağlayabileceğimiz manasına geliyor. Bu sistemin önümüzdeki yıllarda daha yaygın bir kullanım için temel oluşturmasını hedefliyoruz” dedi.

 

Evrensel otomasyon ile yüksek verimlilik ve ölçeklenebilirlik

Geleneksel endüstriyel otomasyon sistemleri kapalı, tescilli ve donanım odaklıdır. Verimliliği optimize etmek için farklı markaların yeni teknolojilerini entegre etmek isteyen kuruluşlar için bunu sıkıntı ve maliyetli hale getirebilirler. EcoStruxure Automation Expert, birlikte çalışabilirlikte IEC 61499 standardını temel alan üniversal bir otomasyon tahlili ve bu nedenle yeni yahut mevcut üçüncü taraf ekipmanlarla kolaylıkla entegre edilebiliyor. Bu sayede Brilliant Planet’in dünya genelindeki yeni tesislerinde de kolay ölçeklenebilirlik sağlıyor.  

Bu güçlü tahlille Brilliant Planet’in global iklim değişikliği için gerçekleştirdiği çalışmaları desteklemekten memnuniyet duyduklarını söz eden Schneider Electric Yazılım Merkezli Otomasyon Global Başkan Yardımcısı Sanjith Singh, “Sürdürülebilirlik ve yeni jenerasyon endüstriyel otomasyon misyonumuzu gerçekleştirmemiz, muteber Alliance İş Ortakları ve kıymetli müşterilerden oluşan bir ağ ile mümkün ve bu proje her ikisine de sahip. Brilliant Planet iklim değişikliği sıkıntısına sürdürülebilir tahliller sunmak için teknolojimizi kullanırken, Platinum Electrical Engineering ise bu tahlilin verimli ve ölçeklenebilir bir biçimde uygulanmasında değerli bir rol üstleniyor” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin