Trump Art Gallery’de yeni sergi:

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trump Arka Gallery’de yeni stant:

‘La Harmonia Del Contrastes (Zıtlıkların Uyumu)’

Sanatçı Cem Özerol’un, spatula ve yağlı boyanın gücüyle, asimetriyi ve zıtlıkları hem renk hem de doku olarak yapıtlarına yansıttığı ‘La Harmonia Del Contrastes (Zıtlıkların Uyumu)’ isimli standı, Trump Arka Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. Stant Kasım ayı müddetince görülebilir.

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Arka Gallerysanatçı Cem Özerol’un ‘La Harmonia Del Contrastes (Zıtlıkların Uyumu)’ adlı sergisine Kasım ayı boyunca mesken sahipliği yapacak. 

Spatula ve yağlı boyanın gücüyle, asimetriyi ve zıtlıkları hem renk hem de doku olarak yapıtlarına yansıtan sanatçı Cem Özerol, fotoğrafın genel kurallarından biri olan fotoğraf içi asimetrinin her vakit ilgisini çektiğini söylüyor. Bir resme bakarken güzele giden ilk ögenin tahminen de simetri olduğuna dikkat çeken Özerol, “Sanat yapıtı diyebileceğimiz her fotoğrafın içine girip ayrıntılarına, figüratif bir fotoğrafsa figürlerin duruş biçimlerine baktığınızda, o yapıtın içindeki asimetriyi görmek ve bu asimetrilerin toplamında göze güzel gelen bir eser ve simetri olduğunu anlamak beni sürekli heyecanlandırmıştır” diyor.

Picasso etkileri… 

Mikro ölçekte zıt renklerin ve zıt spatula hareketlerinin, makro olarak bakıldığında göze beğenilen gelen bir simetri ve ahenk yakalayabilmesi için uğraştığını belirten Özerol, “Her vakit, üzerinde yaşadığımız yerkürenin ve insanoğlunun kendisinin de zıtlıklarla dolu olduğunu ve bu zıtlıklar olmasa buranın sıkıcı bir yer olabileceğini düşünmüşümdür” biçiminde konuşuyor ve stant isminin neden İspanyolca olduğunu şu sözlerle açıklıyor: “Bahsettiğim zıtlıkları (kontrastları) birçok İspanyol ressamda ve bilhassa Picasso’da gördüm ve onları hatırlatması umuduyla standa İspanyolca bir isim vermek istedim”.

“Resimler beni ölümsüz kılıyor”

Kalın yağlıboya ve spatulanın birleşmesiyle dokusu yoğun olan fotoğrafları gören sanatseverlerin resme dokunmak ve ellerini fotoğrafın üzerinde dolaştırmak isteklerini belirten Cem Özerol bunun kendisini ölümsüz kıldığını söylüyor: “Bu dokunuşlar benim için çok varoluşsal bir tatmin yaratıyor. Çünkü her birimiz vakti gelince bu dünyadan ayrılacağız fakat bu fotoğraflar varlığını sürdürecek. Yaparken tek tek kardığım ve değdiğim boyaya artık ve sonra diğer beşerler dokunacak. Bu da tahminen bana sonsuz bir varoluş sağlayacak. Bu sergiyi gezecek olanlara bu duyguyu geçirebilmeyi umut ediyorum”

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği stant, 30 Kasım tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B2 katında bulunan Trump Arka Gallery’de ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin