UNICEF ve Netflix deprem bölgesindeki gençler için güçlerini birleştiriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UNICEF ve Netflix, Gaziantep Nurdağı’nda GENÇ ALAN isimli tam donanımlı bir gençlik merkezi kuruyor.

31 Temmuz 2023, Ankara – UNICEF ve Netflix sarsıntıdan etkilenen gençlerin gelişimini, toplumsal hayata yine dahil olmalarını ve potansiyellerini gerçekleştirmelerini desteklemek ve gelecekleri için bir umut olmak hedefiyle güçlerini birleştiriyor. Kurulacak süreksiz gençlik merkezi GENÇ ALAN’da gençler için bir dizi aktivite gerçekleştirilecek.

UNICEF bu merkezde altı ay müddetle gençlerin yeni yetkinlikler kazanmalarını ve toplumsal maharetlerini geliştirmelerini sağlayacak özel bir eğitim programı sunacak. Merkezde ayrıyeten çeşitli gençlik dostu faaliyetler ve toplumsal etkileşim fırsatları da sağlanacak.

Merkez gençlerin spor ve sanat aktivitelerine katılabilmeleri ve sosyalleşebilmeleri için inançlı bir ortam yaratacak ve Nurdağı’ndaki GENÇ ALAN’da sunulacak aktivitelerden 1.000’den fazla genç faydalanabilecek.

Netflix ise merkezin finansmanını üstlenmenin yanı sıra gösterimi yapılacak sinema ve belgesel içeriklerini sağlayacak, gençlerin yaratıcı yeteneklerini geliştirmeye yönelik atölye çalışmaları düzenleyecek ve mentorluk sunacak. Gençlerin kreatif dalın önde gelen isimleriyle bir ortaya gelmesine de aracılık etmeyi hedefleyen Netflix Türkiye takımı, ilgili aktivitelere direkt takviye olacak.

Türkiye’de sarsıntıların çok ağır hasar yarattığı vilayetlerde Haziran 2023 itibariyle yaklaşık 2,4 milyon insan devletin yahut vatandaşların dayanağıyla kurulan süreksiz konaklama merkezlerinde yaşıyor. Okul binalarında meydana gelen hasarlar nedeniyle 350 binden fazla mülteci ve göçmen çocuk dahil yaklaşık 4 milyon çocuk ve yaklaşık 218 bin öğretmen halihazırda tertipli eğitime erişemiyor. 

“KAMU VE ÖZEL BÖLÜM İŞ BİRLİĞİNİN DEĞERİNİ ORTAYA KOYAN KIYMETLİ BİR ÖRNEK” 

UNICEF’in Türkiye Temsilcisi Paolo Marchi ortaklıkla ilgili olarak: “6 Şubat sarsıntıları Türkiye’de ve birçok gencin hayatında eşi görülmemiş ölçekte bir trajedi yarattı. İlk günden beri gece gündüz çalışarak zelzeleden etkilenen çocuk ve gençlere insani yardım sağlamak için çabalıyoruz. Netflix ile iş birliğimiz sayesinde sarsıntıdan etkilenen Nurdağı bölgesindeki gençleri destekleyebilecek, gelişimleri açısından kritik değer taşıyan kreatif maharetler kazanmalarına yardımcı olmaya devam edeceğiz. Bu, kamu ve özel dal iş birliğinin, gençlerin hayatlarına ne kadar paha katabileceğinin olağanüstü bir örneği. UNICEF ve Netflix gruplarının birlikte çalışarak hazırladığı bu program, sarsıntıdan etkilenen birçok genç için güzelleştirici olacak ve gelecek için umut verecek” dedi.

“SANATIN VE KREATİF ALANDAKİ AKTİVİTELERİN UYGUNLAŞTIRICI VE BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ” 

UNICEF ile manalı bir proje için bir ortaya gelmekten gurur duyduklarını belirten Netflix Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Kamu Bağlantıları Yöneticisi Pelin Mavili ise: “Sanatın ve kreatif alandaki aktivitelerin uygunlaştırıcı, birleştirici gücüne inanıyoruz. 23 Nisan’da Hatay ve Kahramanmaraş’taki çocuklarımız için bölüm ortaklarımızla başlattığımız Renkli Hayaller Sahnesi projemizi tamamlar tamamlamaz, bu defa UNICEF ile Gaziantep’te çok değerli bir iş birliğine imza atıyoruz. Hedefimiz deprem bölgesindeki gençlerimizin geleceğe umutla bakmalarına aracı olmak; onlara potansiyellerini ve yeteneklerini keşfetmelerine imkân sağlayan bir alan sunmak. Yaralarımızı daima birlikte sarmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin