9. Sürdürülebilir Gıda Zirvesi 17-18 Ekim’de Düzenleniyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Besin Sanayii Patronları Sendikası (TÜGİS) ve Sürdürülebilirlik Akademisi’nin düzenlediği ve besin kesiminin tüm paydaşlarını bir ortaya getirdikleri Sürdürülebilir Besin Zirvesi’nin 9.’su, bu sene 17-18 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı  ve Birleşmiş Milletler Besin Tarım Örgütü FAO’nun destekleriyle düzenlenecek tepede, devlet ileri gelenleri, dal önderleri, markaların temsilcileri, üniversiteler ve sivil toplum örgütlerinin bulunduğu dünyadan ve Türkiye’den alanın ileri gelenleri bir ortaya gelecek. Tepe bu yıl “Su Hayattır, Su Besindir – Kimse Geride Kalmasın” temasıyla düzenlenecek. 

Türkiye Besin Sanayii Patronları Sendikası (TÜGİS) ve Sürdürülebilirlik Akademisi’nin birlikte düzenlediği Sürdürülebilir Besin Doruğu, 9. yılında dalın tüm paydaşlarını bir ortaya getirerek besinin geleceğini ele almaya devam ediyor. Bu yıl “Su Hayattır, Su Besindir – Kimse Geride Kalmasın” temasında gerçekleşecek tepe, 17-18 Ekim tarihlerinde T.C Tarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Besin ve Tarım Örgütü’nün (FAO)  desteğiyle düzenlenecek. Besin bölümünün tüm  paydaşları, dorukta bir defa daha iklim değişikliğinden besin iktisadına gündemin kıymetli mevzularında fikir alışverişinde bulunacak.

Gıda sanayii ve tedarikçilerinin temsilcileri, start-up’lar ve HORECA profesyonelleri dahil olmak üzere tüm besin dönüşüm başkanları, geleceğin besinlerini müspet tarafta değiştirebilme amacıyla tepede bir ortaya gelecek. Ayrıyeten tepede iş dünyasının yanında kamu, bilim ve sivil toplum alanlarından ulusal ve milletlerarası uzmanlar da yerlerini alacak. Sektörün önde gelen firmalarının sponsorluğuyla güçlenen tepe bu sene ilk gün fiziki olarak, ikinci gün ise online olarak düzenlenecek. Dileyen iştirakçiler bilet alarak fiziki aktifliğe katılırken, aktiflik her iki gün online olarak da takip edilebilecek. 

Gıda alanının tüm paydaşlarını bir ortaya getiriyoruz

Etkinliğin konut sahiplerinden Türkiye Besin Sanayii Patronları Sendikası (TÜGİS) İdare Şurası Başkanı Kaan Sidar, dokuzuncusu gerçekleşecek olan dorukla ilgili olarak; “Gıda insan hayatının devamını sağlayan en temel gereksinim. Pandemi, doğal afet ve kriz devirlerinde üretiminden tedarikine besinin sürdürülebilirliğinin ehemmiyetini bir kere daha görüyoruz. Bu noktada bütünsel bir bakış açısıyla tüm paydaşların bir ortaya gelmesi gerektiğini her vakit vurguluyoruz. TÜGİS olarak öncülük ettiğimiz besin bölümünün paydaşlarının bir ortaya geldiği Sürdürülebilir Besin Zirvesi’ni, 9. sefer düzenlemenin gururunu yaşıyoruz” açıklamalarında bulundu. 

TÜGİS Hakkında

Ülkemizin ilk patron sendikalarından TÜGİS, tıpkı vakitte Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) kurucu üyesidir. Üyeleri ortasında ülkemizin önde gelen besin üreticilerinin yer aldığı TÜGİS, yarım asrı aşkın müddettir Türk besin sanayiinin gelişmesi ve memleketler arası pazarlardaki rekabet gücünün artırılması ismine öncü çalışmalara imza atmaktadır. TÜGİS, faaliyetlerine başladığı 1961 yılından bu yana toplumsal diyaloğa, çalışma barışına ve besin sanayiinin gelişimine kesintisiz katkıda bulunan yenilikçi bir sivil toplum örgütüdür. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin