Anadolu Hayat Emeklilik’ten Her Koşulda Erişilebilir Yatırım ve Güvence İmkânı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Hayat Emeklilik, dijital kanallarını her birey için erişilebilir kılmak maksadıyla BlindLook ile yeni bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında BlindLook’un sunduğu Sesli Simülasyon teknolojisinden faydalanarak kurumsal internet sitesi ile dijital kanalları AHE Online ve AHE Mobil’de sesli rehber sağlayan simülasyon hizmetini kullanıcılarıyla buluşturan Anadolu Hayat Emeklilik, yatırım ve teminat arayışındaki görme engelli bireylerin tamamı için erişilebilir, kapsayıcı ve eşit bir platform sunuyor.

BlindLook’la iş birliği yaparak “EyeBrand” sertifikasına sahip olan Anadolu Hayat Emeklilik, görsel tasarım odaklı kanal ve hizmetleri yüzde 100 ses odaklı olacak formda dönüştürerek görme engelli müşterilerinin dijital kanallarına erişimini kolaylaştırıyor.

“Dijital kanallarımızda herkes için eşit koşullar sunmaya itina gösteriyoruz”

Müşteri tecrübesini mükemmelleştirme odağında dijital kanalları aracılığıyla sundukları hizmetleri her geçen gün geliştirmeye devam ettiklerini tabir eden Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay, “Ülkemizde 1 milyonu aşkın görme engelli vatandaşımız bulunuyor. Eşitlik ve kapsayıcılık misyonuyla çalışmalarımızı sürdürürken müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran ve herkes için erişilebilir hizmetler sunmayı amaçladık. Bu doğrultuda, sesli yönlendirmelerle görme engelli şahısların bağımsız bir halde süreç yapabilmesi için yenilikçi tahliller üreten BlindLook ile çok değerli bir iş birliği gerçekleştirdik. ‘Erişilebilirlik Özgürleştirir’ sloganından hareketle, dijital kanallarımızda herkes için eşit koşullar sunmayı hedefledik. Kurumsal internet sitemiz, internet şubemiz AHE Online ve taşınabilir uygulamamız AHE Mobil’e, sesli rehber simülasyonu entegre ederek sunduğumuz hizmetleri daha kapsayıcı hale getirdik.   Görme engelli bireylerin yatırım ve garanti elde edebilmeleri ismine eser ve hizmetlerimize erişimlerinde engelleri ortadan kaldırmak için değerli bir adım atmış olmanın memnunluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

BlindLook Nasıl Kullanılır?

Görme engelli bireylerin BlindLook’un sesli simülasyon hizmetlerinden yararlanabilmek için BlindLook web sitesine ya da uygulamasına kaydolmaları gerekiyor. Akabinde; tüm EyeBrand’lerin bulunduğu sayfada Anadolu Hayat Emeklilik marka profiline tıklanarak şirketin dijital platformlarında takip edilmek istenen adımlar, süreç odaklı simülasyonlar aracılığıyla bağımsız bir halde tamamlanabiliyor. Mevcut ekran okuyucu programlar ile BlindLook platformlarında yer alan sesli simülasyonlar entegre edilerek, görme engelli kullanıcıların Anadolu Hayat Emeklilik dijital kanallarındaki tecrübesi kolaylaşıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin