BMW Group Dassault Systèmes ile İşbirliği Yaptığını Açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BMW Group gelecekteki mühendislik platformunu Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu sayesinde geliştirmeyi hedefliyor

• Dünya çapında 17.000 platform kullanıcısı, her modelin varyantları için gerçek vakitli ve dengeli bilgilere erişip, bir aracın sanal ikizi üzerinde çalışabilecek

• Açıklanan bu paydaşlık, onlarca yıldır otomotiv sanayisindeki yenilikleri etkileyen iki şirket ortasındaki işbirliğinin bir sonraki adımını temsil ediyor

Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) ve BMW Group, temelinde Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu barındıran iş birliklerini açıkladı. Açıklamaya nazaran BMW Group, gelecekteki mühendislik platformunu geliştirmek için Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformundan yararlanacak. Üst segment araba üreticisi BMW Group’un çeşitli mühendislik disiplinlerinden 17.000’den fazla çalışanı, araçların fikir etabından üretimine kadar geliştirilmesini hızlandırmak için 3DEXPERIENCE platformuna güvenecek.

Sürdürülebilir mobilite tahlillerinin pazara süratli bir biçimde sunulmasının önemli fark yarattığı otomotiv bölümünde, Dassault Systèmes ile BMW Group ortasındaki iştirak, şirketlerin eserleri daha süratli teslim etmesini sağlamadaki temel rolün altını çiziyor. 3DEXPERIENCE platformunun sanal ikiz tecrübeleri, kurumsal çapta iş birliğini kolaylaştırıyor. Bu sayede araba kullanıcılar üreticileriyle kontaklı, otonom araç mühendisliğinde karşılaşılan karmaşıklığı yönetmek için data odaklı yaklaşımları kullanıcılarına sunuyor. 

BMW Group araştırma ve geliştirme, dijitalleştirme ve yönetişim Fikri Başkan Yardımcısı Julien Hohenstein mevzuyla ilgili şunları söyledi: “Mühendislik sürecimizi fakat dijital düşünerek, koordineli bir formda çalışarak ve entegre bilgilere güvenerek optimize edebiliriz. BMW Group için 3DEXPERIENCE platformu bu yaklaşımı destekleyecek ve süreçlerimizde daha yüksek bir kalite seviyesine ulaşmamıza yardımcı olacak” 

BMW Group 3DEXPERIENCE platformu sayesinde, gerçek vakitli, entegre datalarla her modelin varyantları için yapılandırılabilen bir aracın sanal ikizi üzerinde çalışabilecek. Bu sayede gruplar bileşenleri daha kolay kullanabilecek, araç değişkenliğinin karmaşıklığında ustalaşabilecek ve mühendislikten üretime döngü müddetini güzelleştirebilecek. BMW Group ayrıyeten, mevcut BT tahlillerinden dataları problemsiz bir biçimde taşıyabilir ve mühendislik platformunu modelleme ve simülasyon üzere öbür disiplinlere genişletebilecek.

Dassault Systèmes ile BMW Group ortasındaki stratejik paydaşlık, uzun vadeli işbirliklerinin bir sonraki kademesini işaret ediyor. Bu paydaşlık sayesinde iki şirket, üretim planlama ve programlama, kesim tasarımı ve üretim verimliliği üzere alanlarda teknolojik yenilikleri ilerletmek için bilgi ve teknik bilgilerini bir ortaya getirdi.

Dassault Systèmes Ulaşım ve Mobilite Sanayisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Laurence Montanari ise mevzuyla ilgili şunları söyledi: “BMW Kümesi ve Dassault Systèmes, en üst sınıf eserleri sunmak için paylaşılan inovasyonun yeni devrine giren teknoloji odaklı şirketlerdir,” dedi. 3DEXPERIENCE platformuyla BMW Group, müşterilerine şahsileştirilmiş ve sürdürülebilir tecrübeleri sunmak için mühendislik geliştirme sürecini tekrar tasarlıyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin