Ege Üniversitesinde Türkiye Yüzyılı’nın kahramanları anlatılacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrasiye kasteden hain 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yedinci yılında Türkiye Yüzyılı’nın kahramanları, Ege Üniversitesinde gerçekleştirilecek bir dizi aktiflikle anılacak.

Ege Üniversitesinde, “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü” münasebetiyle gerçekleştirilecek etkinliklerde, hem 15 Temmuz’da canları değerine vatan müdafaası yapan ve ulusal irade destanını tarihe altın harflerle yazan şehitler anılacak hem de milletin direnişi ve devletin çabası anlatılacak.

 

 “Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” yapılacak

“Türkiye Yüzyılının Kahramanları” temasıyla düzenlenecek etkinlikler, 14 Temmuz Cuma günü Ege Üniversitesi Yerleşkesi Atatürk Anıtında hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. 15 Temmuz şehitleri için gerçekleştirilecek Kuran-ı Kerim tilavetinin akabinde Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, günün mana ve değerine binaen bir konuşma gerçekleştirecek. Ardından tüm üniversite çalışanının iştirakiyle ‘Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü’ yapılacak. Yürüyüş sonrasında ise yerleşke içerisinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Korusu Anıtı’na karanfil bırakılacak.

 

“Kutsalın İstismarına Karşı, Kutsal Değerlerimiz” konferansı

Etkinlikler, Fen Fakültesi Konferans Salonunda, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Himmet Konur’un konuşmacı olarak yer alacağı, “Kutsalın İstismarına Karşı, Kutsal Değerlerimiz” başlıklı konferansla devam edecek. Konferans öncesinde “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Senfonik Destanı” görüntü gösterimi yapılacak.

 

“15 Temmuz Şehitlerimize Minnet ve Saygıyla” fotoğraf sergisi

Gün boyunca Fen Fakültesi Konferans Salonu Fuaye Alanı’nda “15 Temmuz Şehitlerimize Minnet ve Saygıyla” fotoğraf standı gösterimde olacak. Salon önünde ise şehitler anısına lokma hayrı yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin