Egeli İletişimciler mezuniyet coşkusunu Sinan Akçıl’la yaşadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Üniversitesi İrtibat Fakültesinden bu yıl mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, düzenlenen merasimle medya bölümüne uğurlandı. Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde yapılan mezuniyet merasimine EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, İrtibat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, Basın İlan Kurumu İzmir İl Müdürü Gökhan Eren, fakülte üst idaresi, akademik-idari işçi, öğrenciler ve aileleri katıldı. Merasime konuk olan sanatkarlar Sinan Akçıl ve Dicle Olcay sevilen müzikleriyle Egeli gençlerin mezuniyet coşkusuna ortak oldu. Merasimde, sanatçı Sinan Akçıl’a “İlham Veren Yıldızlar – Altın Kariyer” mükafatı Dekan Prof. Dr. Gültekin tarafından takdim edildi.

Töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Mehmet Ersan, Başarılı bir akademik yılı geride bıraktıklarını tabir eden Prof. Dr. Ersan, “Dünyayı etkileyen pek çok olumsuzluk ve ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketine karşın, yeniden sanattan spora tıptan endüstriye, edebiyattan sıhhate birçok alanda değerli başarılara imza attığımız çok verimli bir yılı geride bıraktık. Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Necdet Budak’ın, öğrenci odaklılık, eğitim-öğretimde kalite ve araştırma üniversitesi olma amaçlarına ulaşmış, dijitalleşme ve milletlerarasılaşma amaçlarına ise emin ve sağlam adımlarla yürümektedir. Üniversitemizin muvaffakiyetinde ve her türlü faaliyetinde emeği ve katkısı olan bütün işçimize şahsım ve Ege Üniversitesi ismine bir kere daha teşekkür ediyorum” dedi.

Prof. Dr. Ersan, “Sevgili aileler, gözünüz üzere bakıp büyüttüğünüz çocuklarınız bugün sizlere en hoş hediyeyi veriyor. Meslek sahibi birer birey olarak hem kurumsal hem de kısım olarak akredite olmuş bir üniversiteden, Egeli olmanın ayrıcalığı ile mezun oluyorlar. Çocukların başarılarında sizlerin de büyük emekleri ve fedakârlıkları bulunuyor. Bu sebeple sizleri tebrik ediyorum. Gençlerimiz de öğrenci olmanın sorumluluğunu yerine getirdiler. Bundan sonra onları daha büyük sorumluluklar bekliyor. Hepinize hayatınız boyunca muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

“Tüm kısımlarıyla akredite bir fakültenin mezunlarısınız”

Öğrencilere seslenen Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Öğrenci odaklı bir ideolojiyi benimseyen, tam akredite bir araştırma üniversitesinden mezun oluyorsunuz. Ayrıyeten, fakültemiz de tüm kısımlarıyla akredite bir fakülte. Atatürk unsur ve inkılapları ışığında, ulusal kültürümüze ve kıymetlerimize sahip çıkarak, teknolojiyi ve dijital dönüşümü de yakından takip ederek bölüme isminizi altın harflerle yazacaksınız” diye konuştu.

Ailelere teşekkür eden Prof. Dr. Gültekin, “Büyük bir özveri, emek ve alın teri ile çocuklarınızı yetiştirdiniz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Eminim ki bu gün mezun olan öğrencilerimizi medya dalında çok uygun yerlerde göreceğiz. Onlar, fakültemizin medar-ı iftiharı olacaklar. Hepsine inancımız tamdır. Bizler de mezun olduktan sonra onların ardında durmaya devam edeceğiz. Hepinize en içten hürmet ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

“Burada aldığımız eğitimle bölümde hoş işler yapacağız”

İletişim Fakültesi devir birincisi Gazetecilik Kısmı öğrencisi Eslem Türkoğlu  “Üniversiteye ilk başladığımız günü, girdiğimiz ilk dersi hatırlıyorum da güya o günden bugüne 4 sene değil çok daha kısa bir vakit geçmiş üzere. Maalesef,  ülkemizde ve dünyada yaşanan şanssız olaylardan dolayı 4 yıllık eğitimin nerdeyse yarısını yerleşke yerine meskende geçiren bir jenerasyon olduk. Keşke daha fazla arkadaşlarımızla, hocalarımızla yerleşkede vakit geçirme imkanımız olsaydı diyorum. Ben, üniversite tercihinde bulunurken yaşadığım kent dışında bir üniversiteyi tercih ettim. İzmir’e gelmek benim için yeni bir hayata ilk adımı atmaktı. Yeni bir kent, yeni bir okul, yeni hocalar, yeni arkadaşlar tanıdım. Güzel ki de yürek edip o adımı atmışım diyorum. Düzgün ki benim üzere birçok arkadaşım bu adımı atmış. Ne kadar sıkıntı bir 4 yıl geçirmiş olsak da gerek hayat konusunda gerek mesleğimiz konusunda çok şey öğrendik. Dala biz mezunlarla birlikte yenileri ekleniyor. Eminim ki hangi işi yaparsak yapalım burada aldığımız eğitim ve kendimizi 4 senede olabildiğince geliştirmemizle çok hoş işler yapacağız. Kendim ve arkadaşlarım adına bu öğrenme seyahatinde katkısı olan tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde çiçeği burnunda mezunlar, Sinan Akçıl ve Dicle Olcay’ın müzikleriyle doyasıya gülüp eğlendiler. Merasim sonunda Akçıl ve Olcay’a günün anısına ikramlar takdim edildi.  Aktiflik, mezunların basın yeminini okuması ve klâsik olarak kep atmasıyla son buldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin