Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Sertifikası almaya hak kazandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emirates, IATA Çevresel Kıymetlendirme (IEnvA) Birinci Evre ve IEnvA Yasadışı Yabani Hayvan Ticareti modülü sertifikalarını almaya hak kazanarak çevresel açıdan sorumlu uygulamalara olan bağlılığını bir defa daha ortaya koydu.

Emirates, kesiminde başkan kapsamlı bir etraf idare sistemi olan IEnvA sisteminin temel kapsamının Birinci Basamağını uygulamaya koydu. Birinci Etapta uçuş operasyonları ve kurumsal faaliyetlerin yanı sıra Emirates’in yaban hayatını ve hayat alanlarını müdafaayı amaçlayan uzun soluklu çevresel taahhüdünü destekleyen bir yasadışı yabani hayvan ticareti modülü yer alıyor.

Emirates Milletlerarası Bağlar Kısmı Kıdemli Başkan Yardımcısı Pir Majid Al Mualla konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “IEnvA Birinci Basamak sertifikasını almaya hak kazandığımız için gurur duyuyoruz. Bu sertifika tesirli çevresel sürdürülebilirlik inisiyatiflerine olan uzun soluklu bağlılığımızın bir göstergesi olup yasadışı yabani hayvan ticareti modülü sertifikası ise yabani hayvan kaçakçılığı ve suistimaline karşı çabada küresel bir başkan olarak pozisyonumuzu pekiştiriyor. Kısa bir mühlet evvel hayata geçen kapalı döngü geri dönüşüm programımız ve %100 sürdürülebilir havacılık yakıtıyla (SAF) gerçekleştirilen şov uçuşu üzere teşebbüslere ek olarak, güçlü etraf idare sistemleri tesis etmek ve gerek kendi faaliyetlerimizde gerekse kesim genelinde gerçek bir değişime takviye olmak için kararlılıkla çalışıyoruz.”

IATA Baş Ekonomisti ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Marie Owens Thomsen ise şunları söyledi: “IEnvA Birinci Etap sertifikasını almaya hak kazanarak tam IEnvA Sertifikası yolunda kaydettiği ilerlemeyi açık bir halde ortaya koyan Emirates’i tebrik ederiz. Ortalarında hükümetler, sermaye sahipleri ve iş ortaklarının yer aldığı paydaşlar, Emirates’in sürdürülebilirlikle ilgili olarak yalnızca küresel standartları ve en âlâ uygulamaları yerine getirmekle kalmayıp sürdürülebilirlik alanındaki önde gelen pozisyonunu devam ettirmek ismine daima iyileştirmeler yapma konusunda kararlı olduğunu bilecekler. Ortak gayemiz olan çevresel tesirlerin azaltılması, yasadışı yabani hayvan kaçakçılığıyla gayret ve toplumsal sorumluluğunun geliştirilmesi alanlarında muvaffakiyete ulaşmak ismine Emirates’le birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz.”

Emirates, bugün ve gelecek jenerasyonlar için seyahate etmeye ilham olması açısından doğal hayatın hoşluğunu ve biyolojik çeşitliliğini muhafaza hedefiyle yasadışı yabani hayvan kaçakçılığı ve suistimaliyle gayrette dünya öncüsü pozisyonunda. Buckingham Sarayı Bildirgesinin ilk imzacılarından olan şirket birebir vakitte Kraliyet Vakfı tarafından bir ortaya getirilen United for Wildlife Transport Taskforce üyesidir.

Şirketin kargo ünitesi olan Emirates SkyCargo, yasadışı yabani hayvan ticareti ve dört büyük hayvan için avcılık ödüllerinin büsbütün yasaklanması ile ilgili uzun vadeli bir sıfır tolerans siyasetine sahip. Yabani hayatı farkındalık eğitimi, Emirates SkyCargo çalışanlarına ek olarak, Kabin Grubu, Emirates Havalimanı Hizmetleri ve Emirates Group Güvenlik grubu dâhil yolcu hizmetlerindeki çalışanlara da verilmiştir. IEnvA Yasadışı Yabani Hayvan Ticareti sertifikası şirket genelindeki aksiyona geçme kararlılığını ortaya koyuyor.

United for Wildlife Transport Taskforce Müdürü Ian Cruickshank şunları söyledi: “United for Wildlife Transport Taskforce’un en eski üyelerinden biri olan Emirates, yabani hayvan kaçakçılığıyla uğraştaki güçlü liderliğini gözler önüne sermeye devam ediyor. Grubu bu sertifikayı alma başarılarından dolayı kutluyor ve dünya çapında yaban hayatı hatalarıyla çaba etmek ismine daima işbirliği yapmayı istek ediyoruz.”

Emirates, bu yılın başında fosil yakıtların ticari havacılıktaki tesirini azaltmaya odaklanan araştırma ve geliştirme projelerine 200 milyon dolarlık yatırım yaptı. Şimdiye kadar bir havayolu şirketinin sürdürülebilirliğe tek seferde yaptığı en büyük yatırımlardan biri olan ve üç yıllık bir sürece yayılan bu proje vasıtasıyla, Emirates önder kuruluşlarla iş paydaşlığı fırsatlarını kıymetlendirerek bölümdeki en önemli problemlere yenilikçi tahliller bulunmasına katkıda bulunacak.

 

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı küresel merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en süratli büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde memleketler arası ödül kazandı. Çağdaş, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin