Emirates kabin ekibi çalışanlarının sayısı 20 bini geçti ve artmaya devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yolculuğun da varış noktası kadar değerli olduğu söylenir ve Emirates bu görüşe katiyen katılıyor. Seyahatin merkezinde, 38 bin feet yükseklikte havayolunun imza niteliğindeki uçak içi tecrübesini sunan istisnai kabin grubu yer alıyor.

Emirates kabin grubu kısa bir müddet evvel bir evre daha kaydederek 20 bin çalışana ulaştı. Havayolu planlanan büyüme seyahatini hayata geçirmek için dünya çapında kabin takımı alımına devam ediyor.

Havayolu, 2022 yılından beri kabin grubunun ve uçuş noktalarının çeşitliliğinin bir göstergesi olarak 6 kıtaya yayılan 340 kentte işe alım aktiflikleri gerçekleştiriyor.

Emirates’in çabucak göze çarpan kabin takımı üniforması 30 yılda dört kere değişti. 1997 yılındaki üniforma efsanevi İspanyol dizayncı Paco Rabanne’ın imzasını taşıyordu. Havayolu ikonik bej rengini korurken ince çağdaş dokunuşların üniformanın yıllardır temsil ettiği şık ve klasik tarza sadık kalmasına dikkat edildi.

Uçmayı sevmek – Emirates’in uzun yıllardır hizmet veren kabin ekipleri

Bu üniforma çeşitlerini en çok giyen iki kabin vazifelisi ortasında, Emirates bünyesine 1987 yılında katılan ve en eski kabin vazifelisi olan BAE vatandaşı erkek kabin amiri ve 1994 yılında katılan en eski bayan kabin vazifelisi yer alıyor.

Emirates’in en eski kabin vazifelisi olan BAE’li Kabin Amiri Moosa Mubarak şunları söyledi: “Emirates kabin vazifelisi olarak çalıştığım 36 yılda 3500’den fazla uçuşta yer aldım. Bu denli yıldan sonra hala uçaktaki misyonuma başlamak için sabırsızlanıyor ve heyecan duyuyorum. Kabin takımındaki meslektaşlarıma mentorluk yapmaktan ve Emirates ile ülkem ismine bir elçi olarak hareket etmekten büyük gurur duyuyorum. Uzun ve başarılı bir mesleğim, inanılmaz deneyimlerim oldu ve tam olarak sevdiğim işi yaparken muazzam anılar biriktirdim.”

Çeşitli milliyetten kabin takımı artık 20 bin çalışan gücünde

130 lisanın konuşulduğu 140’tan fazla milliyeti temsil eden bir takımın 38 bin feet yükseklikte görünümler sunan bir ofiste ve her hafta farklı kentlerde misyon yaptığı bu işin cazibesi ve daima değişen tabiatı Emirates kabin grubunu besliyor ve tüm potansiyellerini ortaya koymaya teşvik ediyor.

5 ile 9 yıl vazife yapan 4000’in üzerinde çalışan, 10 ile 14 yıl misyon yapan yaklaşık 3000 çalışan, 15 ile 19 yıl hizmet veren 1500’den fazla çalışan ve hizmette 20 yılı geride bırakan 400 civarı çalışanın yer aldığı kabin takımında birçok kabin vazifelisi Emirates’in büyüme öyküsünün bir modülü oldu. Üç kabin vazifelisi ise 30 yılı aşkın müddettir misyonuna devam ediyor.

Kabin grubu için meslek imkanları ortasında daha üst sınıf bir kabinde, kabin sorumlusu, eğitmen yahut kabin amirliği durumunda misyon almak yer alıyor. Bugün havayolunun junior kabin vazifelisi durumundan başlayarak güçlü eğitim ve kıymetlendirme süreçlerini tamamladıktan sonra kabin amirliğine yükselen 1100 çalışanı bulunuyor. Kabin grubu ayrıyeten en yeni eğitim programlarına, LinkedIn kurslarına ve Emirates Group bünyesindeki kurum içi açık durumlara başvurma imkânına erişebiliyor.

Dünya çapında yetenekler aranıyor

Bir sonraki büyüme kademesine geçmek için çalışmalarını hızlandıran havayolu, tüm yıl boyunca yüzlerce kentte küresel işe alım aktiflikleri gerçekleştirecek.

Dubai merkezli çalışan Emirates kabin takımı, gerçek manada kozmopolit bir hayat sürüyor. 200 millete mesken sahipliği yapan ve hareketli bir ömür sunan Dubai, otelleri, restoranları, gastronomi durakları, cümbüş aktivitelerinin yanı sıra dünyadaki en inançlı kentlerden biri olmasıyla ünlü.

Emirates, kabin gruplarına rekabetçi vergiden muaf maaş ve uçuş fiyatının yanı sıra, kâr hissesi hakkı, otel konaklaması, konaklama masrafları, ayrıcalıklı seyahat ve kargo, yıllık müsaade, yıllık müsaade bileti, mobilyalı konutlarda konaklama, işyeri servisi, geniş içerikli bir sağlık, hayat ve diş sigortası teminatı, çamaşır hizmetleri ve daha birçok avantaj sunuyor. Emirates kabin takımı ayrıyeten aileleri ve arkadaşları için havayolunun yüksek indirimli biletlerinden de faydalanabiliyor. Dubai’nin eşsiz coğrafik pozisyonu ve havayolunun 130’dan fazla varış noktasını içeren uçuş ağı sayesinde, çalışanlar sevdikleriyle tek bir uçak seyahati yaparak bir ortaya gelebiliyorlar.

Tüm yeni kabin ekipleri, Emirates’in Dubai’deki en son teknoloji tesisinde en yüksek ağırlama, emniyet ve servis sunumu standartlarında 8 haftalık yoğun bir eğitimden geçiyor. Çeşitlilik barındıran bir kabin grubu topluluğuyla çalışarak Emirates uçuş ağındaki yeni uçuş noktalarını ve kültürlerini deneyimlemenin çok pahalı aktarılabilir ömür maharetleri kazandırdığı diğer bir artısı.

Kabin vazifelisi adayları Emirates’e katılma fırsatına sahip olmak için bir sonraki işe alım aktifliğine gelebilirler. Kurallar, avantajlar, eğitim programı, küresel işe alım etkinlik takvimi hakkında daha fazla bilgi almak ve müracaat yapmak için Emirates kabin takımı meslek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin