Fibabanka Özel Bankacılık ile Ekonomi Sohbetleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fibabanka, 14 Şubat Çarşamba günü, Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenlediği ‘Fibabanka Özel Bankacılık ile İktisat Sohbetleri’ etkinliğinde Özel Bankacılık müşterilerini Ekonomist-Yazar Dr. Mahfi Eğilmez ile bir ortaya getirdi. Fibabanka Genel Müdürü ve İdare Heyeti Üyesi Ömer Mert ve Dr. Mahfi Eğilmez yaptıkları sohbetle dünya ve Türkiye iktisadına dair değerlendirmelerde bulundu.

Bankacılık lisansına sahip bir teknoloji şirketi olma vizyonuyla faaliyet gösteren, müşteri ve iş ortaklarına paha yaratan finansal tahliller sunan Fibabanka, farklı müşteri gereksinimlerine yönelik etkinlikler düzenlemeye de devam ediyor. Bu kapsamda Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenlediği ‘Fibabanka Özel Bankacılık ile İktisat Sohbetleri’ etkinliğinde Özel Bankacılık müşterilerini Dr. Mahfi Eğilmez ile bir ortaya getirdi. 

Dr. Mahfi Eğilmez, 2024’ü hem dünya hem de Türkiye için ‘Belirsizlik Yılı’ olarak kıymetlendirerek şunları söyledi: “2024 yılında her yerde seçimler var. Seçimler popülizmi etkiliyor. Dünyanın da Türkiye’nin de farklı da olsa problemleri var. Bizim temel sorunumuz iktisat üzere görünse de toplumsal ve siyasal sıkıntılarımız ekonomiyi de belirleyecek kadar büyük ve tesirli. İlk yapmamız gereken; sıkıntılar envanteri çıkararak bunları tek tek çözmeye çalışmak olmalı. İktisada baktığımızda ise; enflasyon, risklerin yüksekliği, piyasaya müdahaleler, faizlerin enflasyonun gerisinde kalması ve enflasyonu durduramaması ön plana çıkıyor. Buna karşılık özel dalın dinamizmi, yaratıcılığı ve kriz yönetme hünerinin üstünlüğü Türkiye’yi ayakta tutmaya devam ediyor.”

Yirmi birinci yüzyılın, ABD hegemonyasının sonunu getireceğini, Uzak Doğu’nun yine yükselişine sahne olacağını, iki yahut üç kutuplu dünyaya dönüşün sinyalini verdiğini öngören Eğilmez; bu yüzyılda Türkiye’de hukuku restore etmenin, eğitimi düzeltmenin, demokrasiyi ilerletmenin ve hakikat iktisat siyasetleri uygulamanın çıkış yolu olacağını tabir etti.

Fibabanka Genel Müdürü ve İdare Konseyi Üyesi Ömer Mert; geçtiğimiz yılın milletlerarası münasebetlerdeki gerginlikler, ticaret savaşları, bölgesel çatışmalar ve global istikrarsızlıklarla öne çıktığını ve bunların tesirini 2024’te sürdüreceğini öngördüğünü belirterek; “Hem dünyada hem Türkiye’de enflasyonist bir periyottan geçiyoruz. Hasebiyle global büyümenin yavaşlayacağı bir süreç bizi bekliyor. Başka yandan, rasyonel iktisat siyasetlerinin uygulandığına şahit oluyoruz. Bunun olumlu sonuçlarını alacağımıza inanıyorum. Kritik olanın üretimde manalı bir yol almak olduğu kanaatindeyim. Zira görünen o ki; 2024’te iç piyasalarda da muhakkak düzeylerde daralmalar yaşayacağız. Bu mevcut ekonomik programın da öngördüğü bir şey. Kıymetli olan mevcut şartları bilerek bu süreçlere hazırlıklı olmak” dedi. 

Fibabanka, ‘Fibabanka Özel Bankacılık ile İktisat Sohbetleri’ni tertipli olarak devam ettirerek müşterilerini birbirinden bedelli konuklarla bir ortaya getirecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin