Finansal teknoloji şirketi Papara, logosunu yeniledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa’da şirket satın alan, yeni eser ve hizmetleriyle gündeme gelen finansal teknoloji şirketi Papara, globalleşme seyahatine sürat verdiği devirde logosunu yeniledi.

2016’dan bu yana faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen finansal teknoloji şirketlerinden Papara, yeni kurumsal kimliği için ilk adımı attı. Papara, mevcut logosunu teknolojiyi odağa alan, daha çağdaş ve yalın bir yaklaşımla yeniledi. 

Güncellemeyle eski logodaki yuvarlak sınırlar, yeni logoda yerini daha oval ve yumuşak köşeli formlara bıraktı. Yapılan geometrik düzeltmelerle, marka algısıyla özdeşleştirdiği teknoloji, şeffaflık, yalınlık üzere kavramları öne çıkaran şirket, tipografik yaklaşımı koruduğu yeni logosunda, gradyanlı renk geçişini terk ederek, farklı tabanlar için sade siyah ve beyaz tercih etti. Bu sayede Papara, bir teknoloji şirketi olduğu vurgusunu, daha net, anlaşılır, yalın bir biçimde, çağdaş tasarım prensiplerine uygun bir anlayışla tasarladığı yeni logosuna taşıdı. 

 

Küreselleşme seyahatinde yeni kurumsal kimlik

Logo değişikliğinin yanı sıra kademeli bir kurumsal kimlik değişimi de planlayan şirket, geçtiğimiz aylarda, İspanya merkezli neobank Rebellion’ı satın aldığını duyurmuştu. Avrupa’nın en kıymetli finans ve teknoloji etkinliklerinden Money 20/20 Europe’ta Türkiye’yi büyük bir stantla temsil eden şirket, yurt dışı genişlemesi süreçlerine de sürat verdi. Art geriye spor yatırımları ve büyük sponsorluk muahedeleri açıklayan, her ay ödemeler, kart, sigorta üzere iş alanlarında yeni eser ve hizmetlerini devreye alan Papara, globalleşme seyahatine yeni kurumsal kimliğiyle devam edecek.

 

Papara Hakkında

Papara, KPMG tarafından Küresel FinTech 100’de listelenen Türkiye’nin başkan FinTech şirketidir. Türkiye’den seçilen 68’inci Endeavor teşebbüsü olma muvaffakiyetini gösteren Papara, özgün LinkedIn dataları ile belirlenen “LinkedIn En İyi Startup’lar 2022” listesinde ilk sırada yer almış, dünyanın önde gelen FinTech topluluklarından Finovate tarafından düzenlenen 2022 Finovate Awards’da “En İyi Taşınabilir Ödeme Çözümü” seçilmiştir. 2016 yılında finansal hizmetleri herkes için süratli, kolay, hesaplı ve keyifli hâle getirmek maksadıyla kurulan Papara’nın 17 milyondan fazla kişisel kullanıcısı, ortalarında Uber, Yandex üzere şirketlerin de bulunduğu 1.500’ü aşkın ticari kullanıcısı vardır. 570’ten fazla çalışanı olan ve Happy Place to Work® kapsamında Türkiye’nin en keyifli işyerleri ortasında gösterilen Papara, eser ve hizmetlerini daha geniş coğrafyalara yayarak bölgenin önder ve rekabetçi finansal teknoloji şirketi olmayı hedefliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin