PİLOT girişimleri, yenilikçi fikirlere ilham veren Stanford Üniversitesi’nde!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Telekom CEO’su Önal: “Küresel başarılara imza atacak çok daha fazla teşebbüsü desteğimizle büyüterek ülkemizden yeni dünya markaları çıkaracağız”

Türkiye’nin dijital dönüşümünün öncüsü Türk Telekom, yeni jenerasyon teknolojileri besleyen teşebbüslere takviyesini sürdürüyor. Türk Telekom Ventures’ın Teşebbüs Hızlandırma Programı PİLOT’un teşebbüsleri, girişimcilik eğitim programına katılmak üzere ABD’ye gitti. Stanford Mesleksel Gelişim Merkezi ile iş birliği içinde tasarlanıp sunulan kurumsal eğitim programı Stanford Üniversitesi yerleşkesinde başladı.

 

PİLOT teşebbüslerinin, bir dizi konferans, uygulamalı çalışma oturumları ve network sağlama gayesiyle Stanford Üniversitesi’nin öğretim üyeleri ve dal uzmanlarından bilgi aldığı programın açılış konuşmasını yapan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, şunları söyledi: “Dijitalleşmeyi, ülkemizi dünyaya ve geleceğe bağlamak olarak görüyoruz. Bu kapsamda; yenilikçi ve inovasyon odaklı yaklaşımımızla yesyeni rotalar çiziyoruz. Teknolojiyi üretmenin yanında ihraç etme misyonumuz ile Türkiye’yi geleceğe taşıyacak her atılımda varız. Bu alanların başında da girişimcilik ekosistemini konumluyoruz.” dedi. 

 

Girişimlere yapılan her yatırımı Türkiye’nin geleceğine yönelik bir yatırım olarak gördüklerini belirten Önal şöyle devam etti: “Desteklerimizi sürdürerek, küresel başarılara imza atacak çok daha fazla teşebbüse dayanak olarak ülkemizden yeni unicorn’lar çıkarmayı hedefliyoruz. Global çapta teşebbüslerin doğum yeri olan Stanford Üniversitesi’nin programıyla teşebbüslerimiz, dünya arenasındaki yerlerini daha da sağlamlaştıracak. Yerli teknoloji teşebbüslerinin dünya arenasında yükselişini ve ekosistemi küreselleştirecek yatırımlarımızı desteklemeye devam edeceğiz.”

 

Girişimcilik ekosistemini daha da güçlendirerek, büyütmeyi amaçlayan Türk Telekom, gelişmiş bir girişimcilik kültürünün Türkiye’yi geleceğe taşımasına öncülük edecek ve girişimcilik ekosistemini dünyaya açacak çalışmalarını sürdürüyor. Türk Telekom Ventures’ın Teşebbüs Hızlandırma Programı PİLOT’un teşebbüsleri, girişimcilik eğitim programına katılmak üzere ABD’ye gitti. Stanford Mesleksel Gelişim Merkezi ile iş birliği içinde tasarlanıp sunulan kurumsal eğitim programı Stanford Üniversitesi yerleşkesinde başladı.

 

“Gelişmiş bir girişimcilik kültürünün Türkiye’yi geleceğe taşımasına liderlik ediyoruz”

PİLOT teşebbüslerinin yer aldığı, birebir vakitte Stanford Üniversitesi’nden girişimcilik alanında uzman isimlerin katıldığı programda açılış konuşmasını yapan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türkiye’nin dijitalleşme sürecine devam ederken, bu süreci hayatın tüm alanlarını kapsayan bir yol haritasıyla sahipleniyoruz. Ülkemizin teknolojiye en yüksek yatırım yapan markalarından biriyiz. Teknolojiyi üreten ve ihraç eden bir pozisyondayız. Bu misyonumuz kapsamında; yeni jenerasyon teknolojileri ve bu teknolojileri besleyen teşebbüsleri desteklemek önceliklerimiz ortasında yer alıyor. Gerçekten, girişimcilik ekosistemini daha da güçlendirmeyi ve büyütmeyi amaçlıyor, gelişmiş bir girişimcilik kültürünün Türkiye’yi geleceğe taşımasına liderlik ediyoruz” dedi. 

 

Destekledikleri teşebbüslerin global arenada ses getirmelerine katkı sağlayacak çalışmalara imza attıklarını belirten Önal şöyle devam etti: “Kurumsal Teşebbüs Sermayesi şirketimiz Türk Telekom Ventures ile dünya genelinde önde gelen girişimcilik merkezleri ve ekosistemleriyle stratejik iş birlikleri kurarak, global ağımızı genişletiyoruz. Bu kapsamda; Stanford Üniversitesi’nde özel olarak tasarlanan girişimcilik programı, Türkiye’nin global inovasyon haritasına kıymetli bir katkı sağlayacak. Girişimcilik ekosistemini büyüterek, bu alanda Türkiye’yi geleceğe taşımayı sürdürüyoruz. Türk Telekom Ventures’ın San Francisco’da bulunan ofisi teşebbüslerimizin dünyaya açılması için değerli bir durak. Bu ofis ile Türkiye’den çıkan kıymetli fikirleri Silikon Vadisi üzerinden dünyaya açıp, dünyadaki yenilikçi fikirleri ise ülkemize taşıyarak Türkiye ve küresel pazarlar ortasında köprü oluyoruz. Bu kapsamda; sağlıktan güce, eğitimden, yapay zekâ takviyeli iş tahlillerine kadar pek çok alanda, teknolojiye odaklanan yerli teşebbüslere rehberlik ederek yatırım yapıyoruz. Emeklerimizin karşılığını, desteklediğimiz teşebbüslerin dünyaya açılıp global başarılara imza atmalarına şahitlik ederek alıyoruz. Türk Telekom Ventures yatırımlarımızdan dijital pataloji alanında teşhis takviyesi sağlayan Virasoft, dünyanın her yerinden yatırım almaya devam ederken, bir öteki teşebbüsümüz eğitim platformu MentalUP, bugün 120’den fazla ülkede 15 milyon kullanıcıya sahip. “Sentetik Data Anonimleştirme” teknolojisi tahlili sunan Syntonym, ABD, Avrupa ve İngiltere pazarında büyümeyi amaçlıyor. Teşebbüslerimizin, dünyanın pek çok noktasında, her alanda insanların hayatlarına dokunarak hayatlarını kolaylaştıran tahliller sunmaları bizim için en pahalı çıktı diyebilirim. Hepsiyle gurur duyuyoruz.”

Global vizyona hâkim olacakları bir programa katılacaklar

Stanford Üniversitesi ile yapılan iş birliği ile; TV reklamları için ölçümleme platformu Medialyzer, garanti evraklarını dijitalleştiren ve tüketicilerin garanti süreçlerini tek panelden denetim edebilmeleri için, firmalara bulut tabanlı tahliller sunan bir web uygulaması egaranti, güvenilirlik odaklı varlık ve bakım idaresi platformu Sensemore, algoritmik finansal tahlil platformu F-Ray/JetScoring, web3 finansman platformu Finceptor, tüketici kredisiyle alışveriş yaptıran finans uygulaması FINSO, yapay zeka tabanlı navigasyon ve lokalizasyon çözümleri Link Robotics, şirketlere yönelik yapay zeka tabanlı etkin öğrenen platform B2Metric AI ve müşterinin sesi idaresi platformu Cloud4Feed’ten oluşan 9 grup tamamlayıcı ABD programına katılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin