Hepsiburada, Deprem Bölgesinde 6 Ayda 1700 Yeni Girişimci ve 1,9 Milyar TL’lik Ticaret Hacmi Oluşturdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Hepsiburada’nın, zelzele bölgesinde kalıcı refahın tesisine katkı hedefiyle mart ayında başlattığı “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programının ilk 6 aylık sonuçlarına nazaran, bölgedeki KOBİ ve esnafın Hepsiburada üzerinden ticaret hacmi 1,9 Milyar TL oldu. Altı ayda bölgede 1700 yeni işletme Hepsiburada ile e-ticarete başladı.
  • Programla teşebbüsçü bayan ve bayan kooperatifleri için özel dayanaklar verilirken, 2980 teşebbüsçü bayan ile bayan kooperatifinin 6 ayda gerçekleşen ticaret hacmi 124 milyon TL’ye ulaştı. 
  • Program ile bölgedeki 10 bin’e yakın KOBİ ve esnaf Hepsiburada’nın teknoloji, ticaret, lojistik ve pazarlama imkânlarıyla desteklenirken, iki yıl içinde bölgeden tüm Türkiye’ye ve dünyaya toplam 10 milyar TL’lik satış hacmi yaratılması hedefleniyor. 

Hepsiburada, 6 Şubat 2023 ve sonrasında gerçekleşen sarsıntılardan etkilenen 11 vilayette sürdürülebilir, kalıcı refahın sağlanmasını desteklemek için hayata geçirdiği “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programının Mart-Eylül 2023 periyodunu kapsayan ilk 6 aylık sonuçlarını açıkladı. 

KOBİ, esnaf ve aile işletmelerinin, teşebbüsçü bayanların ve bayan kooperatiflerinin desteklenmesi; bölgenin e-ticaret ve lojistik kapasitesinin artırılması; istihdam artırıcı hizmet ve faaliyetlerin bölgeye kaydırılmasının yanı sıra çocuklara ve ailelere eğitim ve toplumsal takviyeleri kapsayan programla bölgedeki etkin satıcıların Hepsiburada üzerinden ulaştığı net ciro 1,9 milyar TL oldu. Program kapsamında bölgede faaliyet gösteren etkin satıcıların toplamı altı ay sonunda 15 bin’i, toplam eser satışı 4,7 milyon adedi, net sipariş sayısı ise 2,8 milyonu geçti. 

2017’den itibaren yürüttüğü “Girişimci Bayanlara Teknoloji Gücü Programı” ile binlerce bayan girişimciyi teknoloji gücüyle destekleyen Hepsiburada, zelzele bölgesinde faaliyet gösteren teşebbüsçü bayanlar ve bayan kooperatiflerine de dayanak vermeye devam ediyor. Sarsıntı bölgesinde faaliyet gösteren ve Hepsiburada platformu üzerinden satış yapan 2980 teşebbüsçü bayan ve bayan kooperatifleri zelzele felaketinin akabinde ilk 6 ayda gerçekleşen ticaret hacmi 124 milyon TL’ye ulaştı. 

E-ticaret İhtisas Merkezi Adana’da hizmete girerken, Hatay için çalışmalar başladı

Hepsiburada, bölgede e-ticaret ekosisteminin büyüyüp gelişmesi ve küçük işletmelerin ofis, stok, lojistik, pazarlama, müşteri hizmetleri ve eğitim gereksinimlerine karşılık vermesi emeliyle ‘E-Ticaret İhtisas Merkezleri’ projesini de hayata geçirdi. 3 farklı kentte kurulacağı açıklanan E-Ticaret İhtisas Merkezleri’nin birincisi Temmuz ayında Adana’da açıldı. İkinci merkezin ise Hatay’da açılması üzere çalışmalara başlandı. 

Hepsiburada Adana’da açılan E-Ticaret İhtisas Merkezi’nde mevcut satıcıların yanında olmayı sürdürürken, bölgede e-ticarete yeni başlayacak satıcılar için de eğitimler ve programlar düzenleniyor. Bu doğrultuda bölgedeki e-ticaret ekosisteminin geliştirilmesi gayesiyle düzenlenen eğitimlerine 1000’den fazla satıcı katıldı.

Hepsiburada, sarsıntı bölgesinde hayata geçirdiği toplumsal sorumluluk çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Hepsiburada ,”Bir Gülüş Yeter” projesi kapsamında zelzele bölgesindeki çocuklar için gerçekleştirdiği etkinlikler ile bugüne kadar bölgedeki 3500’den fazla çocuğa ulaştı.

Hepsiburada’dan Zelzele Bölgesi satıcılarına dijital pazarlama desteği 

Hepsiburada “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programı kapsamında ayrıyeten bölgede faaliyet gösteren satıcıların satış gelirlerini üste çekebilmek için dijital pazarlama dayanağı de gerçekleştirdi. Bölgedeki satıcılar için sağlanan bu dayanağın operasyonu Hepsiburada grubu tarafından yürütülüyor.

Bu takviye ile bir arada zelzele bölgesindeki Hepsiburada satıcılarının eserleri internette reklam olarak kullanıcılara gösterilerek, bölgedeki satıcıların eserleri ön plana çıkarılıyor. Bu sayede satıcıların satışlarının artmasını sağlanıyor. Yapılan internet reklamları aracılığıyla sarsıntı bölgesinde faaliyet gösteren 552 satıcının sayfasına ek 635 bin trafik yönlendirme gerçekleştirilirken reklamlardan evvelki periyoda kıyasla zelzele bölgesinde trafik yönlendirilen satıcıların eser satış adedinde yüzde 28, siparişlerinde ise yüzde 27’lik yükseliş gözlemlenirken, satıcıların gelirlerinde ek 6,6 milyon TL’lik artış yaşandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin