İş Bankası, şirketler için de uzaktan müşteri olma dönemini başlatıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzaktan müşteri olma müracaatlarını ve bu yolla edinilen müşteri sayısını, 2023’ün ilk yarısında geçtiğimiz yılın tıpkı periyoduna nazaran 2 kat artıran Türkiye İş Bankası, imajlı görüşmeyle müşteri olma kolaylığını kişisel ve gerçek kişi tacirlerden sonra ticari şirketler için de sunmaya başladı. Bu hizmet ile şirketler de iş yerlerinden ayrılmadan İş Bankası müşterisi olabilecek.

İş Bankası, güçlü dijital bankacılık altyapısı ile 15 milyona yaklaşan dijital müşterisinin finansal muhtaçlıklarını oluştuğu anda karşılamak üzere, imajlı görüşmeyle müşteri olma hizmetini genişletiyor.

Uzaktan müşteri olma müracaatlarını ve bu yolla edinilen müşteri sayısını, bu yılın ilk yarısında 2022’nin ilk yarısına kıyasla 2 kat artıran banka, kişisel ve gerçek kişi tacirlerin akabinde ticari şirketler için de İşCep’ten manzaralı görüşme ile banka müşterisi olma hizmetini sunmaya başladı. İşCep’te yer alan “Müşteri Olmak İstiyorum” özelliği ile tek ortaklı Limited Şirketler bankaya rastgele bir evrak, ıslak imzalı evrak sunmadan müşteri olabilecek. Ayrıyeten 1 yıl boyunca İşCep ve İnternet Şubesi’nden havale ve EFT süreçlerini fiyatsız yapabilecek ve pay senedi kurul avantajından faydalanabilecek.

“Dijital kanallarımızda uçtan uca, pürüzsüz bir tecrübe yaşatıyoruz”

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, dijital dünyada süratle harekete geçmenin, inovatif tahlillerle müşterilere hayatlarını kolaylaştıran hizmetler sunmanın öncelikleri olduğunu belirtti.

Dijital kanallardan müşterilerine sundukları eser ve hizmetlerde uçtan uca pürüzsüz bir tecrübe yaşatmak için daima geliştirmeler yaptıklarını söyleyen Lüle, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Aktif müşterilerimizin %82’si dijital bankacılığı kullanıyor. Taşınabilir bankacılık uygulamamız İşCep, 650’yi aşkın işlevi ile kullanıcılarımızın her birine özel tasarlanan finansal tahliller ve hizmetler sunarken, bugün her 4 süreçten 3’ü İşCep’ten gerçekleştiriliyor. Yılın ikinci çeyreği prestijiyle geçtiğimiz yılın tıpkı periyoduna nazaran İşCep müşteri sayımız %23, dijital müşteri sayımız %32 artış gösterdi. Uzaktan müşteri olmak için aldığımız müracaatlar ve bu formda edindiğimiz müşteri sayımızdaki artışlarla birlikte her 2 müşterimizden birini dijitalden kazanır hale geldik. Artık tek ortaklı Limited Şirketler de İşCep’in manzaralı görüşme özelliği ile İş Bankası müşterisi olma kolaylığından ve Bankamızın geniş hizmet yelpazesinden yararlanabilecek, yalın ve kesintisiz bir bankacılık tecrübesi yaşayacak. Servis bankacılığına yönelik hazırlıklarımızı bütün süratiyle sürdürüyor, bu manada dijitalden müşteri kazanımımızı 3. parti platformlara taşıyacak teknolojileri geliştiriyoruz.”

Ticari Şirketler İşCep ile birçok süreci cepten yapıyor

İşCep, teknolojinin sağladığı yararlarla müşterilerini buluşturmaya ve ticari hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Şirketler varlıklı süreç menüsü ile birçok ticari süreci cep telefonlarından yapabiliyor. Ticari müşteriler, İşCep üzerinden ticari kredi kartı ve POS müracaatlarını gerçekleştirip FAST ile IBAN kullanmadan 7/24 para transferi yapabiliyor. Çoklu para transferi ve maaş belgelerini basitçe onaylayabiliyor. 

Borçlu Cari Hesap Kredisi olan müşteriler, kullanılabilir limitleri içerisinden günlük ek kullandırım süreçlerini şubelere gitmeksizin, dijital kanallardan gerçekleştirebiliyor. Açık bankacılık ile birden çok banka ile çalışan firmalar nakit akışlarını tek bir yerden yönetebiliyor, uygulamalar ortası geçiş yapmaya gerek kalmadan İşCep üzerinden farklı banka hesaplarını görüntüleyebiliyor, ödemelerini istediği hesaptan yapabiliyor, Açık Bankacılık sistemine dahil öbür banka hesaplarından para getirip ödemeleri için kullanabiliyor. 

Ayrıca, İş Bankası’nın kesimde öncü uygulama olarak devreye aldığı Dijital Teminat Mektubu ile teminat mektupları İşCep’te uçtan uca, kanala özel fiyatlarla, dakikalar içinde düzenlenerek dijital ortamda direkt muhataba iletilebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin