Matriks’in 9 aylık net karı yüzde 71 artışla 71,7 milyon TL oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güçlü altyapısı, müşteri odaklı yüksek hizmet kalitesi, kuvvetli kurumsal alakaları ve 20 yıldır finansal teknolojiler alanında geliştirdiği eser ve hizmetleriyle kesimin öncüsü Matriks, bu yılın 9 aylık periyodunda net karını yüzde 71 artırarak 71.757.206 TL’ye yükseltti. 

Finansal data ve haber servisleri, emir–risk idare yazılımları, bilgi tahlil ve süreç platformları başta olmak üzere, finans dalına yönelik yazılımların üretimi, satışı, bakım ve takviye hizmetleri alanında faaliyet gösteren Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş., dokuz aylık finansal sonuçlarını açıkladı. Geçen yılın Ocak-Eylül periyodunu 42.026.558 net karla kapatan Matriks, bu yılın tıpkı devrinde karını yüzde 71 artırarak 71.757.206 TL’ye yükseltti. Tıpkı periyotta Matriks’in cirosu yüzde 88’lik artışla, 325.246.201 TL’ye ulaştı.  

Sürdürülebilir mali yapının Matriks için çok değerli olduğunu söz eden İdare Heyeti Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Meblağ, sağlıklı iş modelleri sayesinde 20 yıldır sürdürülebilir büyüme stratejilerinin karşılığını aldıklarını belirterek, “20. yılımızda bir taraftan sayılarımızla, öbür taraftan yatırımlarımızla ve kullanıcı sayılarımızla kıymetli bir büyümeye imza attık. Sürdürülebilir başarımızın ardında Matriks’in en değerli kıymetlerinden biri olan takım ruhunun çok değerli katkısı var. 196 çalışanımızın 72’si 10 yılı aşkın müddettir bizimle birlikteyken, grubumuzda yer alan 105 kişi ise beş yıldan daha uzun müddettir bizimle çalışıyor. İş değiştirme oranlarının epeyce yüksek olduğu teknoloji dalında çalışan bağlılığı açısından bu sayıları yakalamış olmaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda da çalışanlarımızdan aldığımız güçle, sürdürülebilir başarılarımıza yeni halkalar eklemeye devam etmek en büyük hedefimiz” dedi. 

Matriks’in bu yıl 20. yılını kutladığını ve kendileri için değerli bir dönüm noktasında olduklarını hatırlatan Cem Fiyat, “Bir taraftan Matriks’in sürdürülebilir büyümesi için var gücümüzle çalışırken, öteki taraftan da bölümümüzü büyütmek için ‘Matriks Ekosistemini Genişletiyor’ ve yazılım dalındaki bayan istihdamını artırmak için sarsıntı bölgesindeki bayanları önceliklendirerek ‘Matriks Android Yazılımcı Meslek Edindirme Programı’ projelerini hayata geçirdik. Her iki projemize gelen yoğun iştirak ve ilgi gerçek yolda olduğumuzu bir sefer daha gösterdi” diye konuştu. 

 

ALTI PROJEYİ ÜÇ AYLIK İZLEME SÜRECİNE ALDI

‘Matriks Ekosistemini Genişletiyor’ projesine epeyce yoğun bir ilgi olduğunu belirten Meblağ, çok kıymetli fikirler ve teşebbüslerle karşılaştıklarını söz ederek, şunları söyledi: “Değerlendirme komitesi olarak 53 takımla birebir görüşmeler yaparak, tüm projeleri ayrıntılı olarak dinledik. Hatta kimi gruplarla ikinci ve üçüncü çeşit görüşmeler de yaptık. Sonuçta da altı projeyi üç aylık izleme sürecine aldık. Bu altı projenin gereksinimlerine nazaran kesim tecrübesi ve eserleştirme süreçlerinde mentorluk dayanağı, çeşitli düzeylerde data ve APİ dayanağı vermeye başladık.”

İzleme müddetince altı projenin değerlendirmesinin de devam ettiğini belirten Cem Fiyat, Matriks İş İştiraki Programı’na dahil olmaya uygun görülen eserleri Matriks platformlarına, satış ve pazarlama kanallarına entegre edeceklerinin altını çizdi. Cem Meblağ, “Söz konusu eserleri ekosistemimize dahil ederek müşterilerimize sunmayı planlıyoruz. Matriks İş Paydaşlığı programını gelecek yıllarda da devam ettirerek ‘rekaberlik’ ideolojisiyle ekosistemimizi daha da genişletmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Matriks Android Yazılımcı Meslek Edindirme Programı’nın da kasım ayı içinde tamamlanacağına dikkat çeken Cem Fiyat, yazılım kesimindeki bayan istihdamını artırmak için hayata geçirdikleri projenin sonunda, 50 bayanın sertifikasını alacağını, ortalarında Matriks’in de olduğu birçok şirkette çalışma talihi elde edeceklerini ve bu sürecin takipçisi olacaklarını kelamlarına ekledi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin