Nivogo, dünyanın En İyi Üç Döngüsel Ekonomi Girişimi’nden biri oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya genelinde girişimcilerin, yatırımcıların ve kamu temsilcilerinin bir ortaya geldiği G20 Dijital İktisat Bakanlar Toplantısı’nda yerli döngüsel iktisat teşebbüsü Nivogo, dünyanın En Düzgün Üç Döngüsel İktisat Girişimi’nden biri, Avrupa’nın ise En Güzel Döngüsel İktisat Teşebbüsü olarak seçildi.

Türkiye’nin Öncü Döngüsel İktisat Teşebbüsü Nivogo, küresel arenadaki muvaffakiyet ayak izini büyütmeye devam ediyor. Hindistan Bangalore’de düzenlenen G20 Dijital İktisat Bakanlar Toplantısı’nda Nivogo, dünyanın en büyük iktisat teşebbüsleri ortasında “En Uygun 3 Döngüsel İktisat Teşebbüsünden Biri” oldu. Dünyanın en büyük ekonomilerinin teşebbüslerinin değerlendirildiği dorukta Nivogo ayrıyeten Avrupa’nın da 1 Numaralı Döngüsel İktisat Teşebbüsü seçildi. Nivogo Kurucu Ortakları Arnas Akbaş ve Ali Cem Yücebağ mükafatlarını Hindistan Federal Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Ashwini Vaishnaw’ın elinden aldı. 

“Dünyanın geleceğini uygunlaştırmak ismine doğacak teşebbüslere de ilham oluyoruz”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Nivogo CEO’su Arnas Akbaş, “Türkiye’den doğmuş ve ilk günden beri Türkiye’yi dünyanın döngüsel iktisat merkezi yapmak hedefiyle çalışan bir teşebbüs olarak, başarılarımızı küresel arenaya taşımak bizim için son derece büyük bir gurur kaynağı. İsmimizi her geçen gün hem ülkemizde hem de dünyada daha fazla insan duyuyor. Bugün ülkemiz moda dalının atıl durumdaki kaynaklarını yine iktisada kazandırarak hem kesimin karbon ayak izini azaltıyor hem de iktisat için yine katma kıymet sağlıyoruz. Bu iş modelimiz ile ülkemizde ve de dünyanın birçok ülkesinde sayısı her geçen gün artan mükafatlar alırken, tıpkı anda dünyanın geleceğini düzgünleştirmek ismine doğacak teşebbüslere de ilham oluyoruz. Tekrar aldığımız mükafatlar ve katıldığımız etkinliklerle ülkemiz teşebbüs ekosisteminin, döngüsel iktisat yatırımlarının tanıtımında da elçilik vazifesi üstleniyoruz. Başarılarımızın globalde ödüllendirildiği üzere dünyanın geleceğine bıraktığımız katma kıymetin de yakın gelecekte ülkemiz sonlarını aşacağına inanıyoruz” dedi.     

 

Nivogo Hakkında:

Yüzde 100 yerli bir şirket olarak Şubat 2021’de kurulan Nivogo, gereksinim olmayan ya da hiç kullanılmayan eserleri markalardan ve kullanıcılardan alarak tekrar döngüsel iktisada dahil ediyor. Nivogo’nun eser portföyünde Türkiye’nin ve dünyanın en tanınmış markalarının spor ayakkabılarından çantalarına, montlarından tişörtlerine kadar onlarca farklı kıyafet bulunuyor. Türkiye’nin ilk ve en büyük Yenileme Merkezinde yenilenen eserler, Nivogo tarafından geliştirilen teknoloji ve yapay zeka temelli fiyatlandırma uygulaması ile döngüsel mağazalarda kullanıcılarla buluşuyor. Şu ana kadar 1 milyondan fazla eseri yenileyen Nivogo, 7,3 milyar litre suyu kurtararak tasarruf sağladı ve binlerce ton karbon emisyonunun önüne geçti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin