Ödüllü SAP projesi ile dijitalleşme adımlarını hızlandırıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cam dünyasının küresel ve emniyetli tedarikçi Yorglass, dijitalleşme yolunda faal adımlar atarak süreçlerini optimize etmeye devam ediyor. Şirketin yapısına entegre ettiği milletlerarası dijital uygulamalarla kıymetli muvaffakiyetler elde eden Yorglass, güçlü ERP alt yapısı ve geçtiğimiz yıllarda uygulamaya başladığı SAP S/4Hana sistemi ile dijitalleşmeyi şirketin her katmanında uyguluyor. Bilhassa de ödüllü SAP projesi ile tüm ERP süreçlerini tek bir kaynak üzerinden yürüten şirket, dijital dönüşümü ve iş süreçlerini daha da süratli hale getirerek rekabette sürdürülebilir bir avantaj elde etmeyi hedefliyor.

 

Cam sanayisindeki çeşitli üretim süreçlerinin optimizasyonunu sağlayan dijitalleşme, her geçen gün çok daha değerli bir güç haline geliyor. Yeni yüzyılın gereksinim ve beklentilerine karşılık verebilmek için gerekli parametreleri sağlayan dijitalleşme, bir seçenekten çok mecburilik haline geliyor. Dijital teknolojiler, gelişmiş sensörler, data analitiği ve otomasyon kullanımı, global rekabette şirketlerin elini güçlendirirken süratli ve esnek bir yapı kazanmalarının da önünü açıyor. Yorglass olarak son 3 yıldır süreç idaresi için SAP S/4Hana sistemini kullandıklarını belirten Yorglass CIO’su Hakan Uçar, böylelikle gelişmiş müşteri tecrübesinden yanlışsız süreç idaresine kadar her alanda avantaj elde ettiklerinin altını çizdi.

 

SAP projesi ile tedarikçiden müşteriye kadar bütün süreçleri dijital hale getiriyor

Büyük şirket tertiplerini yürütmek için çok yeterli bir ERP altyapısına muhtaçlık olduğunu söz eden Hakan Uçar; “Ancak bu altyapı ile tedarik zincirinin halkalarını birbirine sağlam bir halde bağlamak mümkün. Yorglass olarak şirket organizasyonumuzu yaklaşık 15 yıldır sistem ve süreçler ile yönetiyoruz. 2021 yılında başlayan SAP S/4Hana sistemine geçişimiz ile artık tüm ERP süreçlerimizi tek bir kaynak üzerinden entegre bir biçimde sürdürüyoruz. İş süreçlerini optimize etmek, üretkenliği artırmak ve pazarda rekabet avantajı elde etmek isteyen kuruluşlar için çekici bir seçim haline gelen SAP projesi ile dijitalleşmeyi şirketimizin kalbine yerleştiriyoruz. SAP, dijital dönüşümümüzü ve iş süreçlerimizi daha da hızlandırırken tedarikçiden müşteriye kadar uzanan bütün süreçlerimizi dijital hale getirerek birbirini takip eden süreçleri tek platform üzerinden yürütmemizi sağlıyor. Operasyonel verimliliğimizi artıran bu proje ile farklı alanlarda da maliyet avantajı elde ediyoruz. Yorglass içindeki çeşitli iş süreçlerini, departmanları ve fonksiyonları birleşik bir sistemde entegre eden SAP projemiz ile kesintisiz data akışını sağlıyor, irtibatı kolaylaştırarak gereksiz misyonları ortadan kaldırıyor ve manuel yanlışları azaltıyoruz. Manuel olarak kâğıt dokümanlarla yürütülen bir sürecin otomasyonu sayesinde vakitten ve kâğıt tüketiminden de tasarruf sağlıyoruz. Üstelik SAP projemiz ile kıymetli başarılara da imza atıyoruz. Dijital dönüşüm projesi olarak, 7 ay üzere kısa bir müddette 7 işletmede yüzde yüz hayata geçirilen Tan Ekspress ile CXO Medya’nın gerçekleştirdiği CIO Ödülü’nü aldık ve IDC CIO Awards 2022’de “Best IT Governance” kategorisinde ikincilik elde ettik” biçiminde konuştu.

 

Esneklik ve sürat sağlayan proje, uzun vadeli büyüme stratejilerine takviye oluyor

Üç yıldır Yorglass’a katma paha sağlayan ödüllü SAP projesinin sağladığı başka avantajlara da değinen Hakan Uçar, şu açıklamalarda bulundu: “Yorglass olarak her yıl Eylül – Ekim aylarında planlarımızı organize edip dijital stratejimizi ortaya koyuyoruz. Bu manada bizim için bilgi güvenliği çok kıymetli. SAP projemiz, hassas bilgileri korumak ve riskleri azaltmak için güçlü güvenlik özellikleri sunarak elimizi rahatlatıyor. SAP’ın sağladığı en değerli avantajlardan biri de merkezi data idaresi sağlaması. SAP projemiz bu manada ilgili tüm iş datalarının depolandığı merkezi bir data tabanı yaratıyor. Bu merkezileştirilmiş yaklaşım ise şirketimiz genelinde dengeli data idaresi ve bilgilere gerçek vakitli erişim sağlıyor. Bilgi doğruluğunun artması bize süreçlerimizi güzelleştirme ve daha uygun karar almamız noktasında dayanak oluyor. Birebir vakitte gelişmiş bir şeffaflık da sağlıyor Şöyle ki, SAP’ın gerçek vakitli raporlama ve analitik yetenekleri, paydaşlarımızın temel performans göstergelerini (KPI’ler) izlemesine, ilerlemeyi takip etmesine ve güzelleştirme alanlarını belirlemesine imkan tanıyor. Böylelikle şirket içinde daha stratejik kararlar alabiliyoruz. SAP sistemleri, bir kuruluşun büyüme ve değişen gereksinimlerini karşılamak için tasarlandığı için Yorglass olarak çok daha esnek bir yapı kazandık. Bu durum pazar dinamiklerine süratle ahenk sağlamamız ve uzun vadeli büyüme stratejilerimize ulaşmamız için güçlü bir alt yapı oluşturuyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin