OPLOG, Amazon’un Deneyimli İsmi Azeem Baig’i Kadrosuna Dahil Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

B2B ve e-ticaret lojistiği (fulfillment) alanında 10 yıldır hizmet veren teknoloji odaklı lojistik şirketi OPLOG, Amazon’da uzun yıllar operasyon yöneticiliği misyonunda bulunan Azeem Baig’i Fulfillment Yöneticisi durumunda bünyesine kattığını duyurdu. Azeem Baig, İngiltere ve Amerika depolarının akabinde Almanya’da depo açma hazırlığında olan OPLOG’un tüm fulfillment merkezlerinde operasyon verimliliğini artırma ve müşteri tecrübesini güçlendirme süreçlerini yönetecek. 

 

Kurulduğu günden bu yana kendi teknolojilerini kullanarak müşteri tecrübesini mükemmelleştirmeye odaklanan OPLOG, bu maksadını küresel arenada da sürdürüyor. 2022’de Temel Private Equity’den aldığı yatırım akabinde küresel fulfillment ağını genişleterek İngiltere ve ABD’de ilk depolarını açan OPLOG, Amazon’un tecrübeli ismi Azeem Baig’i takımına dahil etti. Şirket, bu yeni atamayla bulunduğu lokasyonlarda hizmet kalitesini kusursuzlaştırmaya, süratli ve yanlışsız teslimatlar için stratejilerini düzgünleştirmeye ve son tüketici tecrübesini geliştirmeye odaklanacak.  

OPLOG Kurucusu ve CEO’su Halit Develioğlu, “OPLOG olarak vizyonumuz, küresel pazarlara açılmayı hedefleyen B2B ve e-ticaret markaları için bir köprü vazifesi görmek. Tıpkı vakitte Türkiye dahil faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde müşterilerimize tıpkı hizmet kalitesini sunmak. Azeem Baig’in ortamıza katılması, OPLOG’un geleceğini şekillendiren stratejik bir adım. Kendisinin Amazon’da edindiği deneyimin de dayanağıyla müşteri odaklı yaklaşımımızı en üst seviyede tutarak operasyonel süreçlerimizi mükemmelleştireceğimize inanıyorum. Azeem’in küresel arenadaki güçlü tecrübesi de OPLOG’un küresel seyahatinde daha faal hale gelmesi için bir rehber olacak” dedi.

Azeem Baig, 2006 yılında Manchester Üniversitesi Siyaset, İdeoloji ve İktisat lisans programını bitirdi. 2020’de Bradford Üniversitesi’nden İşletme yüksek lisans derecesiyle mezun oldu.  Kariyerine 2016 yılına kadar İngiltere’deki lojistik şirketi Royal Mail’de devam etti. Royal Mail’deki 8 yıllık tecrübesi boyunca Operasyon İdaresi, Performans Güzelleştirme, Finans İdaresi, Depolama, Nakliye ve Lojistiği kapsayan Güvenlik İdaresi ünitelerinde yönetici konumunda bulundu. 2016 yılında Amazon’a transfer olan Azeem Baig, Amazon’da geçirdiği yedi yıl boyunca MENA ve EMEA bölgelerinde Operasyon Müdürü ve Ülke Yöneticisi olarak birçok kilit konumda misyon aldı. Şirketin küresel fulfillment stratejisini geliştirme ve uygulama konusunda derin bir uzmanlığa sahip olan Baig, misyon mühleti boyunca Orta Doğu’daki Amazon Taşımacılık’ın operasyon maliyetlerini %12 oranında azalttı ve Amazon Lojistik için altı yeni teslimat istasyonunun faaliyete geçmesine öncülük etti.

OPLOG, fulfillment merkezlerinin bulunduğu üç kıtada müşteri odaklı kusursuz fulfillment hizmeti sunma vizyonunu, Baig’in tecrübesiyle yeni bir boyuta taşımayı hedefliyor. Baig, rolü ile ilgili “Müşterilerimize paha katmak için çıkacağımız bu seyahatte misyon ve vizyonumuza dair pahalı içgörülerini paylaşan Halit Develioğlu’na ve OPLOG takımına teşekkür ederim. Önümüzde, müşterilerimize dijitalleşen ticarette başarılı olmaları için yardımcı olacak birçok heyecan verici proje var. Yeni rolümde, küresel büyümemizi hızlandırmak üzere yeteneklerimi ve tecrübemi kullanmak için heyecan duyuyorum” tabirlerini kaydetti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin