Rota Portföy, Evren Üçok İle Ortaklığını Duyurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finans dalının süratle büyüyen portföy idare şirketi Rota Portföy, Trendyol’un İdare Heyeti Başkanı ve tecrübeli teknolojisi yatırımcısı Cihan Üçok ile iştirakini paylaşmaktan memnunluk duyuyor. 

Rota Portföy, 2022 Yılı şubat ayında Sermaye Piyasası Kurulu’ndan gerekli müsaadeleri alarak faaliyetine başladı ve kısa mühlet içerisinde süratle büyüyerek sofistike tahliller gerektiren finansal eserlerde önde gelen portföy idare şirketlerinden biri oldu.

Türkiye ve yakın coğrafyanın önde gelen e-ticaret platformu olan Trendyol’un Kurucu Ortağı ve İdare Heyeti Başkanı Cihan Üçok, esaslı girişimcilik tecrübesiyle Rota Portföy’ün mevcut dinamik yapısının milletlerarası standartlarda bir tertip ve önder bir finans şirketi olarak şekillenmesinde büyük yarar sağlayacak. 

Evren Üçok, Trendyol’daki muvaffakiyetlerinin yanı sıra, teknoloji şirketlerine ve teknoloji fonlarına yaptığı başarılı yatırımlarla tanınıyor. Üçok, Wharton Business School’dan Finans ve Matematik diplomalarına sahip olup, mesleğine Oliver Wyman’da Finans Dalına danışmanlık yaparak başladı ve yaklaşık 70 finansal kuruma takviye oldu.  Daha sonra teknoloji dalına fokus olan Üçok, bir çok ‘yeni ekonomi’ şirketinin büyümesinde ve başarılı olmasında kıymetli rol oynadı ve dalın önde gelen kanaat başkanlarından biri pozisyonuna geldi.

Evren Üçok, ortaklıktan duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Türkiye’de portföy idaresi kesiminin büyük bir potansiyel taşıdığına inanıyorum. Bu kesimde kusursuz bir liderliğe ve yetenekli bir takıma sahip olan Rota Portföy’ün ortağı olmaktan heyecan duyuyorum. Bu kesimdeki imkanlar beni heyecanlandırıyor ve birlikte kıymetli başarılara imza atacağımıza inanıyorum.”

Rota Portföy Kurucu Ortağı ve İdare Heyeti Başkanı Tevfik Eraslan, “Yeni ortağımız olarak Cihan Üçok’u ismini duyurmaktan ötürü memnuniyetimi söz etmek isterim” dedi. “Trendyol’un kurucu ortağı olarak istisnai geçmişi ve hem finans, hem de teknoloji dallarındaki kapsamlı tecrübeleri, elbet ki pazardaki pozisyonumuzu güçlendirecektir. Cihan’ın stratejik düşünme kabiliyeti ve teşebbüsçü ruhu, amaçlarımızla ve vizyonumuzla eksiksiz örtüşüyor. Birlikte yeni tepelere ulaşmak için sabırsızlanıyoruz.” diye belirtti.

Rota Portföy Kurucu Ortağı Uğur Ayaydın, “Evren Üçok’un Trendyol’u önder bir e-ticaret platformu haline getirirken elde ettiği muvaffakiyetleri, inanılmaz liderliğinin bir delilidir. Uzmanlığı, şirket stratejilerimizi şekillendirmede ve Rota Portföy’de inovasyonu yönlendirmede tesirli olacaktır. Bu paydaşlığın müşterilerimiz ve tüm paydaşlarımız için sunduğu imkanlar bizi heyecanlandırıyor.” dedi.

Rota Portföy ile Cihan Üçok ortasındaki paydaşlık; dal uzmanlığı, girişimcilik vizyonu ve yatırım zekasının güçlü bir birleşimini temsil ediyor. Rota Portföy bilgi, yetenek, grup ruhu ve teknolojiyi barındıran yatırım tahlillerini sunmayı ve müşterileri için eşsiz bir yatırım tecrübesi sağlamayı amaçlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin