Trump Art Gallery’de Şubat sergisi: ‘Çünkü’süz Bekleyiş’- Şubat ayı süresince görülebilir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sergide yer alan eserler, olayların başlangıç ya da sonucundan çok yerle insanın iradeli ya da iradesiz bekleyişlerine işaret ediyor.

Sergi Şubat ayı müddetince görülebilir.

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Arka Gallery, sanatçı Beşir Bayarın resim sergisi ‘Çünkü’süz Bekleyiş’e, Şubat ayı boyunca konut sahipliği yapacak. 

Mekan; olay ve kıssaların yaşandığı bir atmosferdir diyen sanatçı Beşir Bayar, “Resimde yerin ya da atmosferin varlığını göstermek ya da işaret etmek metafizik tartışmalara yol açar. Beşerler ya da figürler yere varlıklarıyla gerçeklik katar yani yeri somutlaştırır” diyor. 

Sanatçı Beşir Bayar’ın fotoğraflarında kurgulanan yerde; perdeler, dikitler, kapılar ve onların ötesinden sızan ışık gizemi çağırıyor ve öteyi merak ettiriyor. Bununla birlikte uzayan gölgeler yer içinde yer yaratıyor.

Hikayeleri ya da olayları yaşayan insan yerle etkileşim içerisindedir. Fotoğraftaki mekansal kurgularda, yer içine yer ve bu yerlerde var olmayı bekleyen insan sonsuz bir döngü içerisindedir. Sanatçı Beşir Bayar’ın yapıtlarında, bu gizemli yerlerde olayın başlangıç ya da sonucundan çok, yerle insanın iradeli, iradesiz bekleyişi işaret ediliyor.

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği stant, 29 Şubat tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B2 katında bulunan Trump Arka Gallery’de ziyaret edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin