Yıldız Holding, şirketlerini ve çalışanlarını sürdürülebilir geleceğe hazırlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıldız Holding çalışanları, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Sürdürülebilir Kalkınma Tahlilleri Türkiye Ağı (SDSN Türkiye) iş birliği ile düzenlenen Sürdürülebilirlik Eğitim Programını muvaffakiyetle tamamladı. 

 

“Bu Dünya Bizim” anlayışı ve tüm paydaşlarına sürdürülebilir paha yaratma odağı ile faaliyetlerini sürdüren Yıldız Holding, sürdürülebilirlik alanında dalının öncüsü global şirketler ortasında yer alma vizyonuyla çalışmalarına devam ediyor. 

Bu kapsamda, çevresel, toplumsal ve yönetişim alanlarında Yıldız Holding çalışanlarının bilgi birikimlerini artırmak için “Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Sürdürülebilir Kalkınma Tahlilleri Türkiye Ağı (SDSN Türkiye) iş birliğinde düzenlenen “Bu Dünya Bizim Sürdürülebilirlik Eğitim Programı” tamamlandı. Yıldız Holding bünyesindeki 17 farklı şirketten çalışanların katıldığı ve 12 hafta süren çevrimiçi eğitim programı, Yıldız Holding’in sürdürülebilirlik odak alanları ve stratejik gayelerine nazaran özel olarak tasarlandı. 

“Sürdürülebilirlik Gündemi”, “Doğanın Geleceği,” “Paydaşlar ile Güçlenmek” ve “Geleceğe İlham Vermek” başlıklı dört modülden oluşan eğitim programı kapsamında çalışanlara Karbon İdaresi, Su İdaresi, Döngüsel İktisat, Sürdürülebilir Tarım, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık üzere mevzu başlıkları altında eğitimler verildi. 

Prof. Dr. Eser Borak, Prof. Dr. Dilek Tektaş, Doç. Dr. Aslı D. Helvacıoğlu, Doç. Dr. Sevgi Kesim, Dr. Duygu S. Öztürk, Prof. Dr. Mine Eder, Dr. Tamer Atabarut, Dr. Akgün İlhan, Prof. Dr. Gökhan Özertan, Aslıhan Arıkan, Özge Ayşe Kepenek Bozkıroğlu, Bahar Özay, Erman Fenerci ve Aslı Kurtuluş tarafından verilen 24 saatlik eğitim programını muvaffakiyetle tamamlayan iştirakçiler muvaffakiyet dokümanı almaya hak kazandılar.  

Eskil: Çalışanlarımızın sürdürülebilirlik konusundaki yetkinliklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz 

Yıldız Holding Kurumsal Strateji, İş Geliştirme ve M&A Başkanı Fezal Okur Eskil,  “Yıldız Holding olarak, tabiatın geleceği için çalışmaya devam ederken, toplumun gelişimine ve geleceğin inşasına daha fazla katkıda bulunma hedefimizle yeni bir yola giriyor, dönüşümün bir kesimi olmayı taahhüt ediyoruz. Bu dönüşümde başarılı olmak için evvel kendimizden başlamalı ve daima birlikte hareket etmeliyiz. Bu doğrultuda, sürdürülebilirlik çalışmalarımızı tüm paydaşlarımızı kapsayacak biçimde yürütmeye çok kıymet veriyoruz. Yıldız Holding’de “Bu Dünya Bizim” anlayışıyla sürdürülebilirlik seyahatimize devam ederken çalışanlarımızın da bu taraftaki yetkinliklerini daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz. Sürdürülebilirlik Eğitim Programı’na katılan çalışanlarımız Yıldız Holding’in temel sürdürülebilirlik yaklaşımına ve maksatlarına yönelik bilgi sahibi olurken, sürdürülebilirlik alanındaki en aktüel gelişmeler ve farklı perspektiflerden yaklaşımlar konusunda geniş çerçevede bir eğitim alma imkanı buldular. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’ne ve eğitime katılan tüm çalışanlarımıza sürdürülebilirlik seyahatimize ortak oldukları için çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Atabarut: Eğitim programımız üniversite ve iş dünyası iş birliğine hoş bir örnek teşkil ediyor

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Müdürü ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Tahlilleri Ağı (SDSN) Türkiye YK Üyesi Dr. Tamer Atabarut, “Giderek daha fazla tesirini yaşadığımız iklim krizi, biyoçeşitlilik kaybı, kaynakların süratle tükenmesi, hayat pahalılığı üzere değerli global sıkıntılar, insanlığı yeni bir nizam arayışına itiyor. Bu bağlamda, kurumların etrafa ve beşere hassas âlâ kurumsal yönetişim uygulamalarını prensip edinmelerinin kıymeti de ortaya çıkıyor. Klasik iş modellerinin yerine, kurumsal sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyen şirketler bu süreçte öne çıkıyor. Kesiminin öncülerinden olan Yıldız Holding’in “Bu Dünya Bizim” anlayışı ile başlattığı dönüşüm kapsamında, Yıldız Holding çalışanlarına yönelik özel olarak tasarlanan eğitimler ile kurumsal sürdürülebilirlik alanında vizyoner bir kimlik sağlamayı ve bu alandaki bilgi seviyelerine de katkı sağlamayı hedefledik. Yaşamboyu eğitime olan karşılıklı inancımızla üniversite ve iş dünyasının iş birliğine hoş bir örnek olan bu program için Yıldız Holding idaresine teşekkür ediyor ve programa katılanları kutluyor, hepimiz için sürdürülebilir bir hayat diliyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin