YZB, Birlik ve Beraberlik Temasıyla Kapılarını Aralayacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Organize perakende kesimine hizmet veren binlerce paydaş 14’üncü sefer Mahallî Zincirler Buluşuyor (YZB) Konferansı ve Fuarı’nda bir ortaya gelecek. 13 Eylül tarihinde “Birlik-Beraberlik” temasıyla kapılarını aralayacak olan YZB 2023’te bölümün nabzı tutulurken market raflarında yer alacak yüzlerce yeni eser ilk kere tanıtılacak. 

İki gün sürecek olan tertipte onlarca duayen isim kesimin yarınına form vermek için YZB sahnesinde bir ortaya gelecek. Bu yılki tertipte dünya ve Türkiye iktisadı, tarımın bugünü ile Türkiye’nin geleceği, perakende dalındaki dönüşüm, tüketici alışkanlıkları, dal paydaşlarının tek yürek atması gereken adımlar konuşulacak.

Gıda perakendesinin en büyük buluşması için geri sayım başladı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek olan Mahallî Zincirler Buluşuyor (YZB), 13-14 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Organizatörlüğünü Focus Fuar ve Kongre İdaresi’nin üstlendiği YZB 2023, bu yıl “Birlik-Beraberlik” teması ile kapılarını aralayacak. 

Coca-Cola İçecek, Evyap, Nestlé Türkiye ve Sütaş ana sponsorluğunda düzenlenecek olan YZB 2023’te, onlarca duayen isim besin perakendesinin yarınına hal vermek için bir ortaya gelecek. İki gün sürecek olan tertipte iştirakçi ve sponsor firmalar ise temsil ettiği yüzlerce markanın yeni eser ve hizmetlerini tanıtacak.

EKONOMİDE UFUK ÇEŞİDİ: TÜRKİYE İKTİSADINI NELER BEKLİYOR?

Dünya ekonomisindeki dalgalanmalar, Türkiye’nin ekonomik istikametini belirlemeye devam ediyor. İş dünyasının ve iktisat takipçilerinin gözü, Türkiye’nin ekonomik geleceğine çevrildi. Enflasyon baskısı altındaki perakende kesimi, ekonomik büyüme potansiyelimiz, yatırım fırsatları ve iş dünyasını bekleyen gelişmeler YZB sahnesinde masaya yatırılacak. Moderatörlüğünü Bloomberg HT Genel Yayın Direktörü Açıl Sezen’in yapacağı “Ekonomide Ufuk Tipi: Türkiye İktisadını Neler Bekliyor” oturumunda TOBB-ETÜ Öğretim Üyesi ve İktisat Gazetesi Muharriri Prof. Dr. Fatih Özatay, İktisat Gazetesi Genel Koordinatörü ve Müellifi Vahap Munyar ile İktisat Gazetesi Muharriri Servet Yıldırım’ı bir ortaya getirecek.

TARIMIN BUGÜNÜ = TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ

Tarım kesimi, Türkiye’nin ekonomik, toplumsal ve çevresel geleceğini şekillendirmeye devam ediyor. Yüzyıllardır tarımın önde gelen merkezlerinden biri olarak kabul edilen ülkemizin bu alandaki potansiyeli, tarım kesiminin yarını ve ihracat performansı üzere kıymetli mevzular YZB sahnesinde ele alınacak. Teknolojik gelişmeler, sürdürülebilirlik çalışmaları, global besin talepleri, Türkiye tarım dalının önündeki fırsatlar, karşılaştığı zorluklar, tesirli tarım siyasetleri için atılması gereken adımlar “Tarımın Bugünü=Türkiye’nin Geleceği” oturumunda konuşulacak. Moderatörlüğünü Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Donat’ın yapacağı oturumda, tarım muharriri Ali Ekber Yıldırım, AÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve KIRKYOL Kırsalda Kalkınma Kooperatifi İdare Heyeti Başkanı Prof. Dr. Bülent Gülçubuk, Şef ve toplumsal teşebbüsçü Ebru Baybara Demir ile Keskinoğlu İdare Şurası Başkanı Lider Matlı yer alacak.

TOBB BAŞKANI YZB SAHNESİNDE PERAKENDE BÖLÜMÜNÜ DEĞERLENDİRECEK

Üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden kesime hizmet sunan firmalara kadar binlerce paydaşını bir ortaya getirecek YZB 2023’te, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, perakende kesimi gündemini ve öngörülerini iştirakçilerle paylaşacak.

Tüketici davranışlarındaki değişim ve perakende dalının bu değişime nasıl ayak uydurduğu, “Değişen Dünyada Dönüşen Tüketici Davranışları” oturumunda ele alınacak. Unilever Konut Bakım Eserleri Tüketici ve Pazar Araştırmaları Öncüsü Gizem Başdemir ile NielsenIQ Perakendeci Hizmetleri Orta Doğu ve Afrika E-Ticaret Yöneticisi Turan Bahis’in konuşmacı olarak katılacağı oturumda, pandemi sonrası perakende bölümündeki dönüşüm, dijitalleşmenin rolü, değişen alışveriş alışkanlıkları, tüketici odaklı stratejilerin ve geleceğe yönelik planların kilit noktaları paylaşılacak.

“BİZ BİR OLUNCA RAHMET BİZİM OLUR”

Bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilecek YZB’de, bir olmanın dalda yaratacağı sinerji ve besin perakendesindeki gündem başlıkları mercek altına alınacak. Mahallî zincirler ve üretici firmalar ekseninde mevcut piyasa dinamikleri, tahliller ve beklentiler “Biz Bir Olunca Rahmet Bizim Olur” oturumunda paylaşılacak. Moderatörlüğünü Bloomberg HT sunucusu Didem Arslanoğlu’nun yapacağı oturumda kesimin tüm oyuncularını kapsayacak biçimde daha verimli bir gelecek tesis edilmesi ismine yapılması gerekenler konuşulacak. Oturumun konuşmacıları ortasında Coca-Cola İçecek, Türkiye Satış Yöneticisi Cenk Çığrı, İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, Sütaş Süt Eserleri Türkiye Genel Müdürü Funda Ak, Nestlé Türkiye, Satış Genel Müdürü Kerem Kadakal, Evyap Holding İcra Şurası Başkanı Mehmed Evyap, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve Ankara PERDER Başkanı Ramazan Gülhan yer alacak.

YZB 2023, yeni eser tanıtımları ve perakende dalının geleceğine ışık tutacak oturumların yanı sıra sahne gösterileriyle da iştirakçilere unutulmaz iki gün yaşatacak. Tertibin ilk günü Metin Özülkü Orkestrası eşliğinde, Ferda Anıl Yarkın, Jale, Metin Özülkü, Reyhan Karaca, Sibel Alaş, Ümit Sayın ve Yonca Evcimik 90’lar rüzgarı estirecek. İkinci gün ise Gökhan Ünver YZB 2023’e renk katacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin