Ambalaj endüstrisi 11-14 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’da buluşuyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ambalaj sanayisine yönelik olarak Avrasya coğrafyasında her yıl düzenlenen en kapsamlı ve en büyük ticaret platformu olan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, 11-14 Ekim 2023 tarihleri ortasında Büyükçekmece, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 28. kere kapılarını açmaya hazırlanıyor. 

Geleceğin tahlil odaklı firmaları, yaratıcı ambalaj tahlillerini ve en son teknolojilerini 28. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda sergilemek üzere 11-14 Ekim 2023 tarihleri ortasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir ortaya gelecek. 2022 yılında Türkiye dahil 122 ülkeden olmak üzere toplamda 72 bin 652 ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 2023 yılında yerli üreticileri yalnızca Türkiye’den değil, dünya genelinden 120’nin üzerinde ülkeden gelen alıcılarla tekrar buluşturmak için gün saymaya başladı. Bölümün gücünü, yenilikçi tarafını ve sürdürülebilirliğe bakışını yerli ve yabancı ziyaretçilere gösteren faal bir ticaret platformu olan fuar, ambalaj sanayisinin 2030 yılına yönelik 50 milyar dolarlık dal büyüklüğü amacına ve 20 milyar dolar ihracat gayesine ulaşmasına değerli bir katkı sağlıyor.

Fuar her geçen yıl daha da büyüyor

28. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, RX Tüyap tarafından Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) iş birliğinde, Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (SEPA) takviyeleriyle düzenleniyor. Avrasya coğrafyasında her yıl düzenlenen en kapsamlı ve en büyük ticaret platformu olan Avrasya Ambalaj Fuarı, ilk düzenlendiği yıldan bugüne kadar büyümesini ve gelişmesini sürdürüyor. Ekim ayındaki fuar toplam 14 salonda 120.000 metrekare alanda 1200’ün üzerinde firma ve firma temsilciliğine mesken sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 

Fuarın milletlerarası tanıtım çalışmaları devam ediyor 

Fuarın memleketler arası tanıtımları 6-10 Şubat tarihlerinde Moskova’da düzenlenen Prodexpo Fuarı ile başladı. Rusya ve Doğu Avrupa’nın en büyük besin ve içecek üreticilerinin iştirak gösterdiği fuarda iştirakçi firmalar Avrasya Ambalaj Fuarı hakkında bilgilendirildi. 20-24 Şubat tarihleri ortasında Dubai’de düzenlenen Gulfood Fuarı sırasında tanıtım çalışmaları devam etti. Başta körfez bölgesi ülkeleri olmak üzere çok sayıda büyük besin ve içecek üreticinin iştirakçi olduğu Gulfood Fuarı’nda Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nın reklamları ve tanıtımı yapılarak besin ve içecek üreticisi olan iştirakçi firmalar Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’na davet edildi.

4-10 Mayıs 2023 tarihlerinde ise Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen Interpack Fuarı’nda Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ile yapılan stantlı iştirakle Interpack Fuarı ziyaretçilerine, iştirakçilerine ve ambalaj sanayisiyle ilgili dünya çapında kurumlara tanıtıldı. Mayıs ayındaki Interpack Fuarı’nın gerçekleştiği fuar alanına giden trenlerde verilen reklamlar ise fuar ziyaretçilerinin ve iştirakçilerinin dikkatini çekti. 6-9 Haziran 2023 tarihlerinde Rusya’nın başşehri Moskova’da gerçekleşen RosUpack Fuarı’nda da tanıtılan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, Rusya pazarı başta olmak üzere Kazakistan ve Özbekistan’ın yanı sıra Doğu Avrupa ülkelerini de kapsayan çok geniş bir coğrafyadan iştirak gösteren firmalara tanıtıldı.

Yeni iş temasları için kaçırılmaması gereken bir fırsat

Avrasya Ambalaj Fuarı’nda; ambalaj eserleri, tamamlayıcı ambalaj eserleri, ambalaj üretimine yönelik ham unsur ve orta eserler, ambalaj sanayiine yönelik hizmetler, ambalaj baskı, oluklu mukavva-karton ambalaj üretim ve konverting teknolojileri, ambalaj makineleri, ambalaj üretim makineleri, makinelere yönelik yardımcı aygıt, donanım ve sistemler, içecek ve besin teknolojileri, ambalaj geri dönüşüm teknolojileri ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren 1200’ün üzerinde yerli ve yabancı iştirakçi firma bu fuarda yer alacak. Fuarı 2023 yılında 120’yi aşkın ülkeden 15 bin milletlerarası ziyaretçinin gelmesi beklenirken, toplamda 80 binin üzerinde ziyaretçi hedefleniyor.

Fuar ziyaretçileri, Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı ve eş vakitli düzenlenen 17. Milletlerarası Besin ve İçecek Teknolojileri Fuarı Food-Tech Eurasia sırasında yeni tedarikçiler ve tahlil ortakları ile tanışma fırsatı yakalarken işletmeleri için makine ve ekipman yatırımları da yapabilecekler. Fuar iştirakçileri ise başta Türkiye olmak üzere, Orta ve Batı Avrupa, Balkanlar, Rusya, Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika’dan besin ve besin dışı tüm sanayilerin karar vericileriyle buluşma, ticaret hacimlerini ve marka pahalarını artırma ve müşterilerle yüz yüze görüşme fırsatına sahip olacak. 

Fuar biletlerini yalnızca web sitesinden satın alabilirsiniz

28. Avrasya Ambalaj Fuarı, yeni ve yaratıcı ambalaj tahlilleri ile eserlerini kullanıcılara buluşturmayı hedefleyen; besin ve içecek dalı, matbaa, baskı, kağıt ve kırtasiye, şahsî bakım ve kozmetik, paklık ve hijyen, kimya, boya ve petrol, otomotiv, ilaç ve medikal, yapı, züccaciye, beyaz eşya ve elektrikli mesken aletleri, dokumacılık, konfeksiyon ve ayakkabı üzere çok sayıda sanayi temsilcisi bu fuarda yeni ve yaratıcı ambalaj tahlilleri, makine ve ekipmanlarını yakından inceleme fırsatı yakalayacak. Fuar giriş biletinizi www.packaginfair.com adresinden satın alarak hem Avrasya Ambalaj Fuarı’nı hem de eş vakitli düzenlenen Foodtech Eurasia Fuarı’nı tek bilet ile 4 gün boyunca ziyaret edebilirsiniz. Fuarda hangi firmaların iştirakçi olduğunu fuara gelmeden evvel fuarın web sitesindeki iştirakçi firma listesinden kesinlikle inceleyin!

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin