Bölgenin En Büyük Girişimcilik Etkinliği Take Off Girişim Başvuruları Uzatıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ana yürütücülüğünde gerçekleştirilen Take Off Teşebbüs Doruğu için başvurularının müddeti 15 Ağustos tarihine kadar uzatıldı. Yerli ve yabancı teşebbüs ekosisteminden iştirakçilerin bir ortaya getirilerek teşebbüs ekosistemine katkı sağlanması ve Türkiye’nin bu alanda teşebbüsçüler ve yatırımcılar için cazibe merkezi haline getirilmesinin amaçlandığı tepe bu yıl Ankara ve İzmir’de de yapılacak. Pre Take Off olarak gerçekleştirilecek Ankara ve İzmir evrelerinde teşebbüsler ön kıymetlendirme sunumlarını iştirakçilerle buluşturacak. Final aktifliği ise Aralık 2023’te İstanbul’da gerçekleştirilecek. 

Take Off Teşebbüs Doruğunun güçlü programında paneller, keynote konuşmaları, teşebbüs sunumları yer alacak. Tıpkı vakitte potansiyel işbirliği görüşmeleri için yatırımcı, kurum ve girişimcilere birebir görüşme alanlarının sağlandığı tepe iştirakçilere özel girişimcilik atölyeleri ve milletlerarası network imkanı sunacak. 100’ü aşkın ülkeden her yıl binlerce müracaat alan, bu vakte kadar 600’den fazla girişimciye, 400’den fazla mentor ve yatırımcıya, 140 konuşmacıya konut sahipliği yapan Take Off bölgenin en kapsamlı girişimcilik tepesi olma özelliğini taşıyor. 2018 yılından bu yana 155 bin dolardan fazla ödül verilen tepede bugüne kadar toplamda 1700 girişimci-mentor görüşmesi de gerçekleşti. 

Take Off’ta toplam ödül 300 bin Dolar

Bölgenin en kapsamlı girişimcilik tepesi olan Take Off toplamda verdiği 300 bin dolar ödül ile de dikkatleri çekiyor. Doruğun Pre Take Off bölümünde yapılacak ön kıymetlendirme sunumlarında kendi kategorisinde birinci olan teşebbüsler toplamda 2 milyon 250 bin TL nakdi dayanak kazanma hakkına sahip olurken girişimcilere nakdi mükafatın yanı sıra:

* Pre-Take Off’ta ve İstanbul’da stant açma

* Pre-Take Off’ta kategorisinde birinci olan pre-mvp girişimcilere 75.000TL

* Pre-Take Off’ta kategorisinde birinci olan mvp girişimcilere 150.000TL

* İstanbul’da büyük ödül

* B2B görüşmeleri

* Uzman mentor görüşmeleri

* Yatırım toplantıları

* Girişim ekosisteminde yer alma

* Saygın konuşmacıları dinleme ve konferanslara katılma imkanı sunulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin