Dijital Öğretmenler projesi başvurularında depremden etkilenen öğretmenlere öncelik tanınıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ING Türkiye, Habitat Derneği ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliği ile gerçekleştirilen,  ilkokul ve ortaokul öğretmenlerinin dijital okuryazarlık marifetleri edinmelerini hedefleyen Dijital Öğretmenler projesinde 2023 sonbahar eğitim devri için müracaatlar devam ediyor. 2020 yılında başlayan ödüllü proje ile bugüne kadar 6 bin öğretmene ulaşılırken, yeni devirde 1000 öğretmene daha eğitim verilecek. Türkiye’nin 81 vilayetinden devlet okullarında çalışan ilkokul ve ortaokul öğretmenleri, 10 Eylül 2023 tarihine kadar projeye müracaatta bulunabilecek. Ayrıyeten, müracaatlarda zelzeleden etkilenen öğretmenlere öncelik tanınmaya devam edilecek.

ING Türkiye, Habitat Derneği ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliği ile gerçekleştirilen, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerinin dijital okuryazarlık maharetleri edinmelerini hedefleyen Dijital Öğretmenler projesinin yeni periyodu için müracaatlar devam ediyor. Proje ile öğretmenlerin dijital dönüşümün bir modülü olması ve edindikleri dijital marifetleri öğrencilerine aktarmaları amaçlanıyor. 2020 yılında başlayan ödüllü proje ile bugüne kadar 6 bin öğretmene ulaşılırken, yeni periyotta 1000 öğretmene daha eğitim verilecek. Türkiye’nin 81 vilayetinden devlet okullarında çalışan ilkokul ve ortaokul öğretmenleri, 10 Eylül 2023 tarihine kadar projeye müracaatta bulunabilecek. Yeni periyot müracaatlarında sarsıntı bölgesinde yer alan ve sarsıntıdan etkilenen öğretmenlere öncelik tanınmaya devam edilecek. Böylece, sarsıntıdan etkilenen öğretmenlerin gelişimlerinin kesintiye uğramamasına takviye olunması da hedefleniyor.

 

Ödüllü Dijital Öğretmenler projesi iki fazdan oluşuyor.

Öğretmenlerin çağın gerektirdiği donanımlara sahip olmasını destekleyen eğitimler içeren Dijital Öğretmenler projesi iki fazdan oluşuyor. ODTÜ’lü eğitmenler tarafından sunulan eğitim programı kapsamında, Ekim-Kasım 2023 tarihleri ortasında gerçekleştirilecek olan ilk fazda, 1000 öğretmene dijital yetkinliklerini geliştirmek için dijital vatandaşlık ve güvenlik, tesirli sunum hazırlama, yaratıcılık ve görsel tasarım, eleştirel düşünme, ölçme ve kıymetlendirme modüllerinden oluşan 5 haftalık çevrim içi eğitim verilecek. Proje sürecinde öğrenilecek uygulamalara yönelik üretken yapay zeka araçları da eğitimlerde tanıtılacak. İlk faz eğitimlerinin akabinde 1000 öğretmen ortasından seçilecek 100 öğretmene sanal ve artırılmış gerçeklik üzerine ileri düzey eğitim sağlanacak.

 

Öğretmenler, 10 Eylül 2023 tarihine kadar müracaatta bulunabiliyor.

Öğretmenler, 10 Eylül 2023 tarihine kadar   dijitalogretmenler.com/basvuru/   üzerinden projeye müracaatta bulunabilecek. Proje kapsamında dijital okuryazarlık eğitimi almak isteyen öğretmenlerin temel bilgisayar bilgilerine sahip olmaları kâfi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin