Eksim Holding, Eksun Gıda ve Eksim Enerji ile 500 Büyük Arasında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin önde gelen şirket toplulukları ortasında yer alan Eksim Holding, güçten besine, elektrik dağıtımından teşebbüs sermayesi fonuna yer aldığı bütün bölümlere katma kıymet sağlamayı sürdürüyor. Yatırım ve projelerinde sürdürülebilir proaktif bir yaklaşımla hareket eden kümenin 2 şirketi, bu yıl açıklanan İSO 500 sıralamasında yer aldı. Eksim Holding şirketlerinden Eksun Besin İSO 500’de 255’inci sıraya yükselirken Eksim Güç ise 269. sırada listeye dahil olarak, güç ekosisteminin güçlü markaları ortasındaki pozisyonunu ortaya koydu.

 

Yer aldığı kesimlerde insan odaklı ve tabiata saygılı vizyonunu prensip edinen Eksim Holding, küme şirketleriyle birlikte yakaladığı muvaffakiyet ivmesini artırmaya devam ediyor. Holding şirketlerinden olan ve ülkemizin başkan un üreticisi olarak dalına taraf veren Eksun Besin, 2022 yılında İSO 500 sıralamasında 69 basamak yükseldi ve 255’inci sırada yer aldığı listede un üretiminde önder marka oldu. Holdingin yenilenebilir güç alanında faaliyet gösteren şirketi Eksim Güç ise 269’uncu sırada ilk sefer İSO 500 listesindeki yerini aldı.

 

Sinangil’e 60. yaş hediyesi

 

Ülkemizin ilk paketli ununu pazara sunan Sinangil’i de bünyesinde barındıran Eksun Besin, Konya ve Tekirdağ’da yer alan fabrikalarından Türkiye ve Dünya için üretim gerçekleştiriyor. 2021 yılında İSO 500 listesinde 324’üncü sırada yer alan Eksun Besin, 2022 yılında ise 255’inci sıraya yükseldi. Eksun Besin bu sonuçla birlikte tüm rakiplerini de geride bırakmış oldu. Gerçekleştirdiği yatırımlara paralel olarak 2023 yılının ilk çeyreğinde halka arzını da gerçekleştiren şirket, un pazarında Türkiye’nin öncüsü olarak rakiplerini geride bıraktı. Önder un üreticisi, Konya ve Tekirdağ’daki tesislerinin elektrik gücü gereksinimini karşılamak üzere yenilenebilir güç santrali heyetim çalışmalarını da sürdürüyor.   

 

Eksim Güç ISO 500’e merhaba dedi

Yüzde yüz yenilenebilir güç yatırımlarıyla Türkiye’nin önde gelen güç şirketleri ortasında yerini alan Eksim Güç, başta rüzgar gücü olmak üzere güç bölümünün yenilenebilir ve inovatif tüm alanlarında yatırımlar yaparak altyapısını güçlendiriyor. İSO 500 listesine ilk sefer 269’uncu sıradan giren şirket, toplam 626 MW şurası gücüyle Türkiye’nin gücüne taraf veriyor. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 2 milyar kWh elektrik gücü üreterek 1,3 milyon ton karbon salınımının önüne geçen Eksim Güç, 2025 yılı sonuna kadar, ön lisansları alınmış projelerinin ve inşa halindeki tesislerinin devreye girmesiyle birlikte yıllık 4 milyon ton karbon salınımının önüne geçmeyi hedefliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin