İstanbul Park Türk Sporu ve Sporcusuna İade Ediliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından aylardır her platformda ısrarla lisana getirilen, İstanbul Park’ta altı ayı aşkın bir müddettir devam eden işgalde artık sona gelindi. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan pistin işletmesi ile ilgili ihale duyurusunda, TOSFED’in ‘pistin Türk atletlerimiz tarafından kullanılmasına dair çağrısına’ resmi olarak yer verildi. Nisan ayı başında yapılacak yeni ihalenin şartnamesinde, ‘Milli Atlet yetiştirilmesini sağlamak üzere pistin bedelsiz olarak TOSFED kullanımına açılması’ kural koşuldu.

Pistin kapılarının, 2005’ten bu yana ilk sefer Türk sporu ve atletine açılmasının yanı sıra, ihale şartlarında yer alan Formula 1’in ülkemize geri getirilmesi kuralı da, hem araba sporları hem de ülkemiz tanıtımı açısından çok kıymetli bir gelişme olarak göze çarpıyor.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı bahisle ilgili olarak ‘Vakıflar Genel Müdürlüğü’müz tarafından açıklanan yeni ihale şartnamesi ile İstanbul Park’taki fiili işgalin sonlanacak olmasını büyük bir memnuniyetle karşıladık. 2021 yılındaki Federasyon Başkanlığı seçimlerinde, ‘Pistin tekrar gerçek sahibi olan sporumuza kazandırılabilmesi için gereken tüm çabayı yürüteceğimize dair’ bir kelam vermiştim. Bu kelam kapsamında, pistin Türk atletlerimiz tarafından kullanılacak olmasının gururunu yaşıyoruz. Öte yandan Formula 1 Türkiye GP’sinin yine düzenlenebilmesi ismine, devletimiz tarafından Federasyonumuza verilen her türlü vazifesi üstlenmeye hazır olduğumuzu bir kere daha hatırlatmak istiyorum. Bu vesile ile Federasyonumuz ve sporumuza takviyelerini hiçbir vakit esirgemeyen, Formula 1’in yine ülkemize dönmesinin yolunu açan ve pistin Türk atletlerimize hizmet etmesini sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak’a ve Sayın Vakıflar Genel Müdürümüz Sinan Aksu’ya şükranlarımızı sunarken; yeni sürecin devletimiz, milletimiz ve sporumuz için güzel olmasını temenni ediyorum.’ yorumunu yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin