Yeşilay Spor Kulübü, Sağlık İçin Pedal Çeviriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşilay Spor Kulübü, Türkiye genelinde düzenlediği cinslerle bisiklet sevgisini yaymayı ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Yeşilay Spor Kulübü, bisikletin sağlık açısından değerini vurgulamak ve bu keyifli sporu daha geniş kitlelere yaymak için yıl boyunca bisiklet aktiflikleri düzenleyeceğini açıkladı.Türkiye genelindeki teşkilatlanmasıyla başta atletizm, bisiklet, boks, okçuluk, güreş, izcilik, jimnastik, judo, masa tenisi, tekvando ve yüzme olmak üzere çeşitli spor branşlarında faaliyet gösteren Yeşilay Spor Kulübü, profesyonel atletleri ile ulusal ve memleketler arası bisiklet yarışlarına katılırken bisiklet severlere yönelik olarak düzenlediği turlarla da yoğun ilgi görüyor.

Yeşilay Tarihi Yarımada bisiklet tipleri her ayın ilk pazar günü gerçekleşiyor.
 
Türkiye Yeşilay Cemiyeti, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun işbirliğiyle her ayın ilk Pazar günü düzenlenmesi planlanan Yeşilay Tarihi Yarımada Bisiklet Turu’nun birincisi 7 Ocak’ta, ikincisi ise 4 Şubat’ta yapıldı.   Cins, Yeşilay Genel Merkezi Sepetçiler Kasrı’ndan başladı; Sarayburnu Kıyı Yolu, Yedikule, Edirnekapı, Ayvansaray, Balat, Unkapanı veEminönü güzergâhından ilerlenerek Sepetçiler Kasrı’nda tamamlandı.Turlar, 3 Mart, 7 Nisan, 5 Mayıs, 2 Haziran, 7 Temmuz, 4 Ağustos, 1 Eylül, 6 Ekim, 3 Kasım ve 1 Aralık 2024 tarihlerinde de gerçekleştirilerek yıl uzunluğu devam edecek. 

Yaklaşık 200 iştirakçi ile her ayın ilk Pazar günü düzenlenmesi planlanan Yeşilay Tarihi Yarımada Bisiklet Cinsleri, Mayıs ayında ise daha büyük bir iştirakle gerçekleşecektir.

Caddebostan’dan Maltepe’ye bisiklet tipleri başladı.
 Yeşilay Spor Kulübü, 11 Şubat’ta başlayanCaddebostan-Maltepe Bisiklet Tipleri ile Anadolu Yakası’nın kıyı şeridinde pedal çevirmenin keyfini yaşadı. Yıl boyunca devam edecek cinsler, 17 Mart, 21 Nisan, 23 Haziran, 21 Temmuz, 18 Ağustos, 15 Eylül, 20 Ekim, 17 Kasım ve 15 Aralık tarihlerinde yapılacak. 

11. Yeşilay bisiklet çeşidi 81 vilayette eş vakitli başlayacak.
 
Türkiye’de eş vakitli düzenlenecek 11. Klâsik Yeşilay Bisiklet Tipi,5 Mayıs 2024 Pazar günü bisiklet severleri bir ortaya getirecek. İstanbul’da yaklaşık 2 bin, Türkiye genelinde ise 15 bin bisiklet severin katılması beklenen aktiflik şenlik havasında geçecek. 

Yeşilay Spor Kulübü bisiklet atletleri ilk yarışına katıldı.
 
Türkiye genelinde Yeşilay şubeleri ve Yeşilay Spor Kulüpleri tarafından sağlıklı hayat farkındalığı emeliyle tipler düzenlenirken Yeşilay Spor Kulübü’nün profesyonel bisiklet atletleri da çeşitli yarışlarda ter dökerek başarılara imza atmayı sürdürüyor. Yeşilay Spor Kulübü bisiklet atletleri, Türkiye Bisiklet Federasyonunun Alanya’da düzenlediği dönemin ilk yarışına katıldılar. Türkiye Bisiklet Federasyonu 2024 yılı faaliyet takviminin ilk yarışı olan Türkiye Bisiklet Kupası 1. Etap Puanlı Yol Yarışı, 20-21 Ocak tarihlerinde yaklaşık 200 atletin iştirakiyle Alanya’da gerçekleştirildi. Gençler kategorisinde Sadi Baran Tamer, büyükler kategorisinde ise Abdulhamit Kahraman Yeşilay Spor Kulübünü temsil etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin