Köprü yatırım turu tamamlandı – Yatırım alan Ekmob, yurtdışı atağını hızlandıracak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

uygulamaya koyduğu SFA (Satış Gücü Otomasyonu) yazılımıyla şirketlerin satış süreçlerini dijitalleştirerek hızlandıran Ekmob, Seri A öncesi köprü yatırım cinsini tamamladı. Finberg, Techone, Yıldız Tekno GSYO ve yatırımcı Koray Gültekin Bahar’ın katıldığı yatırım çeşidiyle birlikte Türkiye pazarının öncüsü pozisyonundaki Ekmob, büyümesini küresel pazarlarda da hızlandıracak…

Satış takımı otomasyonu yazılımıyla Türkiye’de kesim öncüsü olan YTÜ Yıldız Teknopark şirketlerinden Ekmob, Türkiye’nin önde gelen fonlarının desteklediği köprü yatırım cinsini tamamladı. Seri A öncesi köprü yatırım tipine Finberg, Techone, Yıldız Tekno GSYO ve yatırımcı Koray Gültekin Bahar katıldı. Hala Doğu Avrupa ve MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesinde faal olarak çalışmalarına devam eden Ekmob bu yatırımla birlikte yıl sonuna kadar İngiltere ve Hollanda ofislerini açmayı hedefliyor.

Bugüne kadar, Türkiye’nin önde gelen yatırımcı ve fonları tarafından desteklenen Ekmob, şirketlerin satış süreçlerinin dijitalleşmesini dizayn ederek hem şirketlerin satış fırsatlarını artırıyor hem de maliyet avantajı sağlıyor. Ekmob SFA kullanan satış gruplarının, günlük aktivitelerini daha uygun planlayarak elde edebilecekleri fırsatları nitelik ve nicelik olarak arttırdığını belirten Ekmob Kurucusu ve CEO’su Sunay Şener yatırımla birlikte maksatlarını şöyle açıklıyor: “Ekmob, müşteride harcanan vakti azaltarak şirketlere maliyet avantajı sağlıyor. Şimdiye kadar Türkiye, Doğu Avrupa ve MENA bölgesinde sunduğumuz yüzde 100 Türk kaynaklı yazılımımızın bu yatırımla birlikte Avrupa’da da büyümesini hedefliyoruz.”

‘Yabancı yatırımcılara açılacak’

Yatırım tipine katılan Finberg’in İdare Konseyi Üyesi İhsan Elgin, işletmelerin bayi ve satış süreçlerini dijitalleştirerek saha satış operasyonlarına yenilikçi bir yaklaşım kazandıran Ekmob’u uzun müddettir takip ettiklerini söyledi. Elgin, Fibabanka ile sağlanan sinerjinin yanı sıra Finberg olarak yurt dışında sahip oldukları geniş iş ağıyla, Ekmob’un yurtdışı büyümesini hızlandıracaklarını vurgulayarak,“Kendimizi yatırımcıdan çok stratejik bir ortak olarak konumlandırdığımız bu yatırımla maksadımız Ekmob’un farklı bölgelerde süratle yeni müşterilere erişimini sağlamak ve bir sonraki cinsinde da yabancı yatırımcılara açılmasını sağlamak” dedi.

‘Şirketleri daha verimli hale getiriyor’

Techone’ın Yönetici Ortağı Yiğit Arslan ise işyeri verimliliği konusunda çalışan teşebbüslerin sayısı ve derinliğinin pandemi sonrasında ivme kazandığını anlatarak şöyle konuştu: “Saha satış süreçlerinin uçtan uca takibi ve optimizasyonu hem çözülmesi güç bir sorun hem de çözüldüğünde şirketler için büyük bir ödül haline dönüşüyor. Ekmob, entegrasyon kabiliyetleri yüksek eseri aracılığıyla bu süreci verimli ve çok kolay hale getiriyor. Ekmob’un başarılı grubu, şu ana kadar dalında değerli bir yere oturmayı başardı. Köprü yatırım çeşidi ile birlikte bu başarılarına bilhassa yurtdışında yenilerini eklemeyi planlıyorlar. Techone VC olarak biz de bu seyahatte kendilerine eşlik etmekten ötürü memnunluk duyuyoruz.”

‘Başarı kıssasına ortak olacağız’

YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci de 12’nci yatırımlarını Ekmob’a yaptıklarını belirtti. İnci, Ekmob’un Yıldız Teknopark’taki muvaffakiyetini uzun müddettir takip ettiklerini söz ederek şunları söyledi: “Türkiye’deki başarılı satış grafiğini memleketler arası alanda da göstermelerini arzuluyorduk. Firmanın kurucu ortağı Sunay Şener’le bir ortaya gelerek gelecek vizyonlarını dinledik ve Ekmob’un muvaffakiyet kıssasına ortak olmaya karar verdik. 2022 yılı aralık ayında başladığımız yatırım serimize bugün 12. halkasını eklemiş bulunuyoruz. Bu yatırım çeşidinde ülkemizin kıymetli fonları ile birlikte olmaktan ve teknoparkımızdan çıkan değerli bir bedele katkı sağlamaktan mutluluk

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin