İnfoNet’in Yeni Ortağı İngiliz QBS Teknoloji Grubu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Londra Menkul Değerler Borsası’nın Britanya’ya ilham veren 1000 şirketi ortasında yer alan İngiliz QBS Teknoloji Kümesi, Türkiye’nin önde gelen bilgi güvenliği şirketi İnfoNet’e ortak oldu. 

Gerçekleştirilen iş birliği, Raffles Hotel İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısıyla duyuruldu. Basın toplantısında açıklama yapan QBS CEO’su Dave Stevinson QBS Technology Group olarak, Avrupa, Ortadoğu Africa (EMEA) pazarındaki genişleme ve 2030 yılına kadar 1 milyar dolarlık bir işletme olma gayesinin bir modülü olarak bilgi güvenliği distribütörü InfoNet’e yatırım yapma kararı aldıklarını açıkladı. Stevinson mevzuyla ilgili “Türkiye bir müddettir radarımızdaydı fakat yanlışsız firmayı bulmak çok değerliydi. InfoNet, geniş bir müşteri ağına, sınıfının en uygunu eserlerin yanı sıra çok tecrübeli bir idare grubuna, güçlü teknik yeterliliğe ve başarılı bir dağıtım ağına sahip esaslı bir kuruluş. InfoNet’in işini ve stratejisini desteklemeyi ve kümeye yeni meslektaşlarımızı davet ederek Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA)  bölgesinde birlikte büyümeyi  sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

InfoNet İdare Heyeti Başkanı M.Kemal Cılız ise “Kurulduğumuz günden bu yana şirketimiz daima bir büyüme kaydetti. Bir sonraki düzeye ulaşmak için bizimle ortak bir vizyona ve misal bedellere sahip bir ortağa muhtaçlığımız vardı. QBS Teknoloji kümesi ile bu ortak gayeleri gerçekleştirebileğimize olan inancımız bu işbirliğinin asıl nedeni. QBS ile gerçekleştirdiğimiz iştirakin  bizim açımızdan cazip olmasının bir öteki nedeni ise, çok geniş bir eser portföyüne sahip olmaları. InfoNet’in şu anda İstanbul ve Ankara’daki ofislerinde 35 kişilik bir takım misyon yapıyor.  Bugüne kadar portföyümüzde yer almayan veri center ve DevOps eserleri üzere yeni eserlere Türkiye’de çok fazla talep var ve QBS ile bu eserleri Türkiye pazarına sokmak istiyoruz. Bu yeni eser guruplarının eklenmesiyle birlikte İnfonet olarak önümüzdeki üç sene içinde Türkiye’deki ciromuzu ikiye katlamayı hedefliyoruz.’’ dedi

1995 yılında kurulduğu ilk günden bu yana Türkiye’de güvenlik pazarının gelişimine öncülük eden İnfonet, dünyanın önde gelen güvenlik eserlerinden Allot, Check Point, EfficientIP, Firemon, Forcepoint, Kaspersky, Indeni, Progress Ipswitch, RSA Security, Trend Micro (alfabetik sıra ile) üzere dünya markalarının Türkiye dağıtıcısı. Infonet birebir vakitte CheckPoint ve ForcePoint üzere markaların eğitim merkezi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Aldığı yatırımla bölgesel varlığını güçlendirmeyi hedefleyen İnfoNet, QBS ile iş birliği sonucunda, mevcut faaliyetlerine ek olarak, QBS in Veri Center ve DevOps tahlillerini Türkiye ve etraf ülkelerdeki bilişim pazarına sunmayı hedefliyor. 

İnfonet Hakkında:

1995  yılından kurulan İnfoNet, Türkiye’de bilgi teknolojileri kesiminde gereksinim duyulan kurumsal ağ güvenliği ve bilgi güvenliği alanlarında eser ve tahliller sunan, Türkiye’nin önde gelen BT güvenlik eserleri distribütörüdür. İstanbul ve Ankara’da ofisleri bulunmaktadır.  

QBS Teknoloji Kümesi Hakkında:

1987 yılında kurulan QBS Teknoloji Kümesi, teknoloji şirketlerine ve kanal ortaklarına verimliliği artırmaları ve büyümeleri için bir platform sağlar. Kurumsal, bulut ve tüketici pazarlarını kapsayan yenilikçi yazılımlara odaklanan QBS Teknoloji Kümesi, uzmanlık marifetlerini, lokal varlığı ve emniyetli münasebetleri ile birleştirir. Londra Menkul Değerler Borsası’nın Britanya’ya ilham veren 1000 şirketi ortasında yer alan kümenin genel merkezi Londra’da olup, Avrupa genelinde 8 bölge ofisi bulunmaktadır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin