Nissan Formula E Takımı Diriyah E-Prix’sine hazır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japon takımı hayranların favorisi Riyad Cadde Pisti’nde gayret edecek

Nissan Formula E Ekibi, 2023/24 ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın ilk çift yarışına Diriyah’ta puan hedefleyerek hazırlanıyor.

Mexico City’de Oliver Rowland’ın dokuz sıra yükselerek güçlü bir toparlanma sürüşünün akabinde, kendisi ve kadro arkadaşı Sacha Fenestraz, Nissan e-4ORCE suratından yararlanmaya ve Suudi Arabistan’da ilk 10’a girmeye kararlı.

Formula E takvimindeki tek gece yarışı olan Diriyah E-Prix, serinin en sevilen aktiflikleri ortasında yerini aldı. Sokak pisti şiddetli lakin heyecan verici bir tecrübe sunuyor. Cins 6-14 ortasındaki yüksek süratli, yokuş aşağı kısım, en üst seviyede konsantrasyon ve yürek gerektirirken, yüksek lastik aşınması, şoförlerin aracı ne kadar zorlayacaklarını dikkatlice düzenlemeleri gerektiği manasına geliyor. Bu durum, kaza ihtimalinin yüksek olmasıyla birleştiğinde, yarışmacıları zafere ulaşmak için risk ve önlem ortasında bir istikrar kurmaya zorluyor.

Pistteki aksiyon 26 Ocak Perşembe günü Özgür İdman 1 ile başlayacak, Cuma günkü 2. Cins öncesinde sıralama yarış yapılacak ve 3. Cins için de tekrarlanacak.

Nissan’ın 2016’dan bu yana Krallık’taki resmi yetkili perakende satıcısı olan Petromin Nissan, ülke çapında 18 showroom ve 16 satış sonrası merkezi içeren kapsamlı operasyonlarıyla kıymetli bir rol üstleniyor. Petromin Nissan bir kere daha grubun aktiflik için resmi inovasyon ortağı olacak. 

 

Tommaso Volpe, Nissan Formula E Ekibi genel müdürü ve ekip müdürü: “Sonuç istediğimiz üzere olmasa da Meksika’da kimi cüret verici işaretler gördük. Oliver ve Sacha kadro olarak güzel çalıştılar ve dönem için güçlü bir şoför eşleşmesine sahip olduğumuzu gösterdiler. Güçlü bir aracımız olduğunu biliyoruz ve Diriyah için hedefimiz her türlü sorunu gidermek ve meselesiz bir formda ilerlememizi sağlamak. İkili yarış bize puan kazanmak için iki fırsat sunuyor, bu nedenle odak noktamız Cumartesi günü bize yardımcı olması için Cuma günkü yarıştan öğrenebildiğimiz kadar çok şey öğrenmek ve en yüksek sürat kadar çeviklik gerektiren bir pist için kurulumumuzu mükemmelleştirmek olacak. Şampiyonanın Suudi Arabistan ayağı için bir defa daha Petromin Nissan ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Nissan’ın en kıymetli pazarlarından birinde değerli bir ortağı temsil ediyorlar ve aktiflik sırasında Formula E heyecanını müşterileriyle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Nissan Formula E Ekibi şoförü, Sacha Fenestraz: “Diriyah, Formula E takvimindeki en sevdiğim pistlerden biri. Kör virajları ve düşük yanılgı hissesiyle sürüşü heyecan verici kılıyor ve ilk Formula E puanımı orada aldığım için hoş anılarım var. Meksika’daki sonuncu sonuç istediğimiz üzere olmasa da, sıralama cinslerinde güzel bir sürat gösterdik, bu nedenle hazırlıklarımız bu suratı yarışa taşımaya odaklandı. Doğal olarak, çift turlu yarışlar her vakit yoğun ve yorucudur, fakat iki yarış boyunca tutarlılığı yakalamak için birlikte çalışarak, güçlü bir puan toplamayla ayrılabileceğimizden eminim.”

Nissan Formula E Ekibi şoförü, Oliver Rowland: “Meksika’daki ilk aktiflik büsbütün tecrübeyle ilgiliydi ve yarışta düzgün bir geri dönüşün akabinde pek çok olumlu sonuç elde ettik. Birebir rahat yaklaşımla saldırarak bu ivmeyi müdafaaya çalışacağız. Diriyah geçilmesi sıkıntı bir pist, bu nedenle sıralama cinslerinde performansımızı en üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor. Hür idman, hafta sonunun geri kalanı öncesinde kendimizi rahat bir pozisyona getirmek için kıymetli olacak. Gece yarışmak şahane, dönemin tek yarışı ve hayranlar için her vakit mükemmel bir şov oluyor, bu yüzden heyecanlıyım!”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin