Saint-Gobain Türkiye, Sürdürülebilir İnşaat için Mimari Çözümler Etkinlik Serisi’nin İzmir Lansmanını Gerçekleştirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürdürülebilir ve hafif inşaat tahlillerinde dünya öncüsü olan Saint-Gobain, Türkiye’de ‘‘Saint-Gobain Mimari Çözümler’’ ismi altında ülkenin önde gelen mimarlık ofislerinin kurucu ve kurucu ortakları ile bir ortaya gelmeye devam ediyor.

Aralarında Weber, Vetrotech, Ecophone, Saint-Gobain Glass, PAM, Chryso, Saint-Gobain Aşındırıcılar üzere şirketlerin olduğu, iştirakleri içerisinde İzocam, Rigips ve Dalsan’ın da yer aldığı 13 marka ile Türkiye’de faaliyet gösteren Saint-Gobain Türkiye, sürdürülebilir inşaat için “Saint-Gobain Mimari Çözümler” aktiflik serisinin ikinci lansmanını gerçekleştirdi. Ankara’dan sonra İzmir’de gerçekleşen lansmana LA Mahzen konut sahipliği yaptı.

Saint-Gobain Türkiye sözkonusu etkinliklerde, ülkenin önde gelen mimarlarını bir ortaya getirerek, ağır inşaat süreçlerine alternatif olarak daha az doğal kaynak kullanarak, daha kısa müddette inşa edilebilen, şahısların konfor arayışlarına karşılık verebilecek daha performanslı sürdürülebilir ve hafif inşaat tahlillerini tanıtıyor.

Saint-Gobain Türkiye Pazarlama Yöneticisi Aslı Çelik, aktifliğin açılış konuşmasında bugün insanlığın karşı karşıya kaldığı büyük zorluklara, iklim değişikliğine, kaynakların korunmasına ve artan popülasyon karşısında barınma külfetine dikkat çekti ve ekledi ‘‘2021 yılı Birleşmiş Milletler’in raporuna nazaran global karbon salımlarının yüzde 37’si binalardan kaynaklanıyor. Sorunun büyük bir kesimi bizim kesimimiz ile temaslı, bizler atacağımız istikrarlı adımlar sayesinde tahlilin de büyük bir kesimi olacağız’’ dedi. Ardından Saint-Gobain Türkiye Mimari Tahliller Müdürü Kubilay Büyüklü, ‘‘17.yüzyıla kadar konfor dediğimiz şey ısıtılan konutlardı. Artık ise konfor alanı yüksek binaların yapılmaya başlanması ile kaynakların verimli kullanılması, doğal havalandırma, gün ışığının kullanımı, rüzgâr denetimi, yapı kimyasalları, yalıtım ve güvenlik üzere pek çok bahiste gereklilikler ortaya çıkmıştır. Bugün rahatça, konforlu bir formda konutlarımızda, iş yerlerimizde, kamusal binalarda yaşayabiliyorsak tüm bunları insanoğlunun yaratıcı aklına ve zekasına borçluyuz. Uygarlıklar geliştikçe insanların muhtaçlıkları da çeşitlenir ve bu gereksinimler için de yeni tahliller üretir. Bu döngü insanoğlu var olduğu sürece devam edecektir. Bu döngünün ana gücü, insanoğlunun sonları çizilemeyecek konfor arayışıdır. İşte bunun ana aktörü sanki Mimar mıdır ? Saint-Gobain Türkiye Mimari Tahliller takımı olarak bizler temelden çatıya kadar sürdürülebilir tüm tasarım ve üretim süreçlerinde konfor arayışında sizlerle birlikteyiz.’’ dedi.

 

SAINT-GOBAIN HAKKINDA

Sürdürülebilir ve hafif inşaat tahlillerinde dünya öncüsü olan Saint-Gobain, inşaat ve endüstriyel pazarlara yönelik materyaller ve hizmetler tasarlamakta, üretmekte ve dağıtmaktadır. Kamu ve özel binaların yenilenmesi, hafif inşaatların, inşaatların ve sanayinin karbondan arındırılması için kesintisiz bir inovasyon süreciyle geliştirilmiş bütünleşik tahliller sunarak sürdürülebilirlik ve performans sağlar. Kümenin tüm faaliyetleri ve taahhütleri var olma gayesine “MAKING THE WORLD A BETTER HOME” hizmet etmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Bir Cevap Yazın

Bizi Takip Edin